İYİKİ DOĞDUN EY SEVGİLİ!!!

 Şol gökleri Kaldıranın,donatarak Dolduranın,ol deyince Olduranın doksan dokuz adıyle…

     Değerli gönüldaşlarım,.Bu gün geçtiğimiz günlerde icra ettigimiz Mevlit Kandilinizi Kutlar Türk Islam alemine hayırlar getirmesini Cenab'ı Allah‘tan dilerim.yazımızı sizlerle  bu konu ile muhabbete ayırmak istedim.Rabbim yanlışa düşmekten bizleri korusun.
Degerli okurlarım;
Hicri Rebi-ul Evvel ayının 12’inde dünyamızı şereflendiren iki cihan güneşi Peygamberimiz Hz.Muhammed Mustafa (s.a.v)‘in doğumu Miladi olarak her yıl nisan ayında dünyanın her tarafinda kutlanmaktadır.Bir bakıma görkemli olarak kutlanmasıda çok güzel!fakat şahsen düşüncem Bu Kutlu Dogum Kutlamalarının Hicri Rebi-ul Evvel ayinda kutlanıp icra edilmesi Mübarek iki Cihan Güneşi Peygamberimiz (s.a.v)‘in dogumuna ayrı bir anlam ve mana ifade etmis olurdu diye düşünüyorum.
Neyse Can gönüldaşlarım,içinde bulunduğumuz Rebi-ul Evvel ayının  Türk İslam alemine huzur ve güven getirmesini Cenab-i Allah’tan dilerim.Hz.Adem bile Cennet’ten çıkarılınca „Ya Rabbi Muhammed Aleyhisselam hürmetine beni affeyle…“diye dua etmiştir.

    Cenab-i Hakk‘in yarattıgı en güzel seydir sevgi.Bir Mü'minin en cok sevmesi gereken ise hic kuşku yokki evvela Rabbi,sonrada O’nun Habibi edibi Hz.Muhammed (s.a.v)‘dir.

 Degerli gönüldaşlarım;kainat bir agaç ise Peygamber efendimiz (s.a.v) o agacın hem çekirdeği hemde meyvesidir.Zira o Hatem-ül enbiyadır.Onun doğumunu heyacanla karşılamak,onu sevmek ve yolundan gitmek son derece önemlidir.

  Allah’ın Resulü bir Hadis-i şeriflerinde“canım kudret elinde olan Allah’a yemin olsun ki hiç biriniz beni anasından-babasından ve evladü eyalinden çok sevmedikçe gerçek manada iman etmis olamaz…“ Buyurmuslardır.Rabbim bizleri ve tüm Mü'min kardeşlerimizi bu sevgiden mahrum eylemesin.

   Selat selam efendimize,O’nun al ve eshabina olsun.Cenabi Hakk bizleri onun yürüdügü Kutlu yolun yolcusu yapsın.Dünyada onun sevgisinden ahirette şefaat ve yakınlığından mahrum bırakmasın.

Yorumlar()
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnket

MHP'NİN HÜKÜMETE YAKLAŞIMINI NASIL BULUYORSUNUZ?

OLUMLU!
OLUMSUZ!
KARARSIZIM!
LİDER NE DERSE ODUR!
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber