Ana Sayfa > SİYASET

Türk milletine biçilen kefen, her seferinde yırtılıp atılmıştır
19 Kasım 2019
Bu haber 177 kez okundu
MHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu, "Terör, bütün insanlığa çevrilmiş kanlı bir silah, barış, huzur ve güvenliğin önüne döşenmiş mayın tarlası, ölüm tuzağıdır" dedi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

MHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu, Suriye'den terör kaynaklı olmak üzere Türkiye'nin egemenlik haklarını tehdit eden önemli gelişmeler yaşandığını anımsattı.

Aksu, Türkiye'nin güneyinde, Suriye'nin kuzeyinde bir terör koridoru oluşturulması girişiminin Türkiye'nin gerçekleştirdiği harekatlarla engellendiğini anlattı.

Terörün, insanlığa ve insanlık değerlerine karşı şiddet saçan, saldırı yapan, vahşet yağdıran büyük bir tehdit olduğuna dikkati çeken Aksu, şöyle konuştu:

"Terör, bütün insanlığa çevrilmiş kanlı bir silah, barış, huzur ve güvenliğin önüne döşenmiş mayın tarlası, ölüm tuzağıdır.

Şayet bugün terör varsa, terörizm asimetrik mücadelelerin, çıkar ve güç çatışmalarının acımasız bir aracı olarak kullanılıyorsa, esasen ne hukuktan ne medeniyetten ne de gelişmişlikten bahsetmek mümkün olabilecektir.

Terörizmi perdeleyen, terör örgütlerini önce kurgulayıp sonra adı konmamış ittifak kümesinde buluşan ve bu yolla mazlum toplumlara ateş ve yıkım ihraç edenler kuşkusuz zulmün asıl elebaşlarıdır.

Türkiye bugüne kadar yalnızca terör örgütleriyle mücadele etmemiş, perde gerisinde el ovuşturan, zulmün senaryosunu yazan muhasım ülkelerle de kıran kırana hesaplaşmıştır.

Çok şükür ki Türk milletine biçilen kefen, her seferinde yırtılıp atılmıştır." Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
CHP, Türkiye’yi bir erken seçim anaforuna sürüklemek istiyor31 Mayıs 2020
CHP tutarsızlıklarla boğuşmaya devam ediyor30 Mayıs 2020
Yıldırım'dan 'CHP'nin merkez sağın oylarını devşirmek istediği' eleştirisi30 Mayıs 2020
Muharrem Varlı: Bu sorun, Türkiye’nin sorunudur!29 Mayıs 2020