Mehmetçik PKK'ya göz açtırmıyor

30 Aralık 2017
517 Haber Okunma   0 Haber Yorum

DOĞU Anadolu'da, ülkenin huzur ve barışını bozmak için eylemler yapan ve son dönemde ağır kayıplar veren terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonlar, zorlu arazi koşulları ve çetin kışa rağmen aralıksız sürdürülüyor.

Mehmetçik, bölgede Tunceli, Erzincan, Erzurum, Ağrı ve Kars kırsalı başta olmak üzere karla kaplı arazilerde teröristlerin sığınak, barınak ve depolarına operasyonlar yaparak örgüt mensuplarının kış üslenmesine fırsat vermiyor..
 Doğu Anadolu'da, ülkenin huzur ve barışını bozmak için eylemler yapan ve son dönemde ağır kayıplar veren terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonlar, zorlu arazi koşulları ve çetin kışa rağmen aralıksız sürdürülüyor.
Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) bağlı komando ve jandarma özel harekat (JÖH) birlikleri, Türkiye'nin huzur ve barışını bozmak için eylemler yapmaya çalışan, sivillere dahi zarar vermekten çekinmeyen eli kanlı terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonlarına, ülkenin birçok bölgesinde olduğu gibi Doğu Anadolu'da da devam ediyor.

Son dönemde Mehmetçik'in sürdürdüğü kararlı operasyonlar sayesinde büyük kayıplar veren ve şu sıralar kış üslenmesine girmeye çalışan teröristleri amansız takibe alan Mehmetçik, Doğu Anadolu'da örgüt mensuplarının barınabilecekleri sığınak, barınak ve depolara yönelik sık sık operasyon yapıyor.
Bölgede, herhangi bir ihbar ya da istihbarat beklemeden yerleşim yerlerinin yanı sıra karla kaplı dağ ve sarp arazileri didik didik arayan Mehmetçik, Tunceli, Erzincan, Erzurum, Ağrı ve Kars kırsalı başta olmak üzere teröristlerce kullanılan sığınak, barınak, depoları tespit edip imha ediyor.
YAYLA EVLERİNE OPERASYON
Hava destekli gerçekleştirilen operasyonlarda, helikopter ile operasyon bölgesine ulaşan ve soğuk havaya rağmen zaman zaman günlerce arazide kalan JÖH'ler ve komando birlikleri, karla kaplı arazilerde yürüyerek, örgüt mensuplarının kış üslenmesi için yiyecek ve yaşam malzemesi bulabileceği ve kışın vatandaşlarca kullanılmayan yayla evlerini de kontrol ediyor.
Bölgede şu sıralar Tunceli'nin kent merkezi kırsalının yanı sıra Pertek, Hozat ve Ovacık ilçeleri kırsalı, Erzurum Çat ilçesi kırsalı, Kars'ın Çemçe-Madur bölgesi, Erzincan'ın Refahiye ilçesi kırsalı ve Ağrı kırsalında operasyon yapan timler, teröristlere göz açtırmıyor.
Helikopterlerin yanı sıra zaman zaman savaş uçaklarının da destek verdiği operasyonlarda, örgüt mensuplarınca kullanılan sığınak, barınak ve mağaralarda çeşitli silah, patlayıcı ve mühimmatların yanı sıra yüklü miktarda un, şeker, çay gibi yiyecek ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.
Delil niteliğinde olmayan bu malzemeler ile sığınak, barınak ve depoları Cumhuriyet savcılarının bilgisi dahilinde imha eden güvenlik güçleri, kış üstlenmesine girmeye çalışan eli kanlı örgüte ağır darbe indiriyor.
Mehmetçik'in teröristlere yönelik operasyonlarının kararlılıkla sürdürüleceği kaydedildi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber