Ana Sayfa > SİYASET

MHP'li Yalçın'dan, Oya Baydar'a sert sözler!
06 Mayıs 2019
Bu haber 690 kez okundu
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, geçtiğimiz günlerde Sayın Genel Başkanımıza çok ağır itham ve iftiralarda bulunan Oya Baydar'a sert sözlerde bulundu. . . Yalçın, Oya Baydar’ın 'nefretle gerildiğini söylediği yüz, gönül aynasındaki kendi çirkin görüntüsüdür.' açıklamalarında bulundu.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Bir süredir ısrarla tekrarlıyor ve muhataplarımızı uyarıyoruz. 

Türk solu artık antiemperyalist cevherini yitirmiş, emperyalistlerin taşeronu hâline gelmiştir. 

Millî Mücadele yıllarında emperyalist ülkelere karşı hürriyet ve bağımsızlık için mücadele eden Millî Hareketin yanında yer alan sosyalistler, bugün düşmana cephane taşımaktadır. 

Oya Baydar örneğinde olduğu gibi, Türkiye’de bugünün komünistleri, milletimizin bekası ve Cumhuriyet’in ilelebet payidar kalması uğrunda verdiğimiz mücadeleyi, sığ ve köhne ideolojik ön yargıları yüzünden görmezden gelmektedir. 

Bunlar sınırlarımızın güneyinde, Akdeniz’de, bütün Orta Doğu’da olup bitenlerden hiç mi ibret, hiç mi ders almamaktadır? 

Daha dün biri yüzbaşı olmak üzere dört kahraman askerimizi şehit verdik. 

12 Eylül’den sonra yurt dışına kaçarak ideolojik mücadeleyi bırakıp edebiyata atılan Oya Baydar’ın yeniden Marksist duygularının depreşmesinin, sosyalist görüşlerinin kamçılanmasının arkasındaki psikolojinin iyi tahlil edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. 

Yıllarca süren Marksist mücadeleden sonra edebiyatla iştigal etmeyi seçen Oya Baydar, görülmektedir ki ideolojik açıdan hâlâ bıraktığımız yerdedir. 

Oya Baydar’ın kafayı taktığı devlet aklı, devletin bizatihi varlık refleksi, varoluş azminin yansımasıdır. 

Hanımefendi, “Devlet aklı bu ülkeye hiç iyi şeyler getirmedi.” derken, devlet aklının komünizmi yenmesinden duyduğu rahatsızlığı yansıtmaktadır. 

Zaten Marksizmin mayasında her türlü toplumsal değere, her türlü müşterek beka refleksine düşmanlık ve husumet vardır. 

12 Eylül'den sonra hem Türkiye'deki hem İngiltere ve Fransa başta olmak üzere bazı Avrupa ülkelerindeki komünist örgütlenmelerin CİA tarafından finanse edildiği ortaya çıkmıştır. 

Devletin yaşaması, milletimizin bekası için verilen haklı ve elzem mücadeleye karşı çıkan Oya Baydar misali Marksistlerin solculuğu da Amerikan dolarından beslenmekte, Okyanus ötesinden yemlenmektedir. 

Fettan ve baştan çıkarıcı Amerikan parası, değeri bir dolardan fazla etmeyen hainler sürüsü üretmiştir. 

Pensilvanya’da yuvalanmasına izin verilen FETÖ'nün hamisi ve muhafızı CİA, Türk toplumunun direniş azmine karşı siyasette, sanatta, ekonomide dinamik güçler üreterek bunları desteklemektedir. 

Türkiye'deki ayrılıkçı solun arkasında yine CİA vardır. 

Biz; edebiyatçı kisvesine bürünmüş ama edep yoksunu, sanatın zırhına sığınmış ama sanatın inceliklerinden nasipsiz olan Oya Baydar’ın Cemaziyelevvelini iyi biliriz.  

Vaktiyle komünizm propagandası yüzünden Hacettepe Üniversitesinde asistanlıktan atıldığında ağlarken, kendisine destek veren Marksist öğrenci grubunun başını Deniz Gezmişlerin çektiğini de biliriz. 

Dönemin Marksistleri hiç olmazsa o yıllarda antiemperyalist görünmüş, sözde de olsa antiamerikancı eylemler yapmışlardır. 

Yine de huylu huyundan vazgeçmemiş, komünist militanlar yaşadığımız bu mübarek topraklara kin ve nefret tohumları ekmekten bıkmamışlardır.  

Edebî incelik, nezafet ve nezahet bunların dilindedir. 

Demokratik barış, bir arada yaşama arzusu ve hoşgörü kültürü gibi insani ve sosyolojik kavramlar bunların semtine uğramasa da kelamını işgal etmiş, dillerini şişirmiştir. 

Bunların nazarında sözde fikir hürriyeti Marksist propagandanın afilli gardiyanı, milliyetçilik ise pranga mahkûmudur.  

12 Eylül 1980 Askerî Darbesi’nden sonra Almanya başta olmak üzere değişik Avrupa ülkelerine kaçmış olan Marksistlerin çoğunun akılları başlarına gelmiş, yıllar sonra tabansız bir ideolojinin askerleri olmaktan vazgeçmiş bir haletiruhiye içinde Türkiye’ye dönmüşlerdir. 

Eski komünist tüfeklerin bazısı Almanya’da Berlin Duvarı’nın yıkılışını görmüş, bir türlü sosyalizm ütopyasından vazgeçemeyenlerin son hayalleri de duvarın altında kalmıştır.   

Geçmişte yıllarca Türk milliyetçileri, vatansever nesiller aleyhine iftiralar üretip “korku ve faşizm” edebiyatı satan ve binlerce Ülkücünün kanına giren Marksistler; Türkiye’ye döndüklerinde komplo teorileri yumurtlama, karanlık senaryolar yazma itiyatlarından vazgeçmekte zorlanmışlardır. 

Lakin artık alıcılarının tükendiğini fark etmişlerdir.  

Kendilerine pazar bulamayınca sözde edebiyat ve sanat gibi meşgaleler uyduran eski Marksistlerin zaman zaman yaraları depreşmekte, inkârcı içgüdüleri, isyankâr ruhları kamçılanmaktadır. 

Marksist edebiyatın temel özelliklerinden biri; yapay bilgiçlikle karanlıkta yazı yazmak, bir takım mevhum öcüler ve gölge düşmanlar tasvir edip sonra da bunlara kendini inandırmaktır.   

Vaktiyle merhum Peyami Safa’nın Nazım Hikmet’e Cingöz Recai tiplemesiyle seslendiği gibi, Oya Baydar gibilerin ilmi, “propaganda broşürü” kadardır. 

Bize göre edebiyatçılıkları da “kartpostal mabadı”nı doldurmaktan öteye geçmez. 

Ayrıca edebiyat edep sahibini olgunlaştırır, edepsizi ise büsbütün zıvanadan çıkarır. 

Oya Baydar’ın Sayın Devlet Bahçeli hakkında zırvalarını sıralarken kullandığı iğrenç üslup, yıllarca edebiyatla uğraşmış ama edep ve ahlaktan nasibini alamamış bahtsız bir solcunun hezeyanlarını aksettirmektedir. 

Oya Baydar namıyla maruf densiz acuzenin Sayın Genel Başkanımıza ve MHP’ye karşı küstah ve saldırgan bir dile başvurmasının arkasında, hem eski bir yenilgi ve hayal kırıklığının acısı, hem de yeni bir mağlubiyetin sancısı ve hiddeti yatmaktadır.  

Umutlarını Cumhur İttifakının bozulmasına bağlayan bu gibiler, ittifakın bütün gücüyle yerli yerinde durduğunu görünce yeise düşmüş olmalı ki böylesine ucuz ve bir o kadar aciz bir lisanla bize hücum etmektedir. 

Oya Baydar’ın nefretle gerildiğini söylediği yüz, gönül aynasındaki kendi çirkin görüntüsüdür. 

Sayın Genel Başkanımız hakkında sarf ettiği edepsiz ve seviyesiz ifadeler; ideolojik bağnazlık, ön yargı, kin ve düşmanlıkla kirlenmiş yüreğinin şeytani lisanına aksidir. 

Edebiyatın bile temizleyemediği kirli, paslı bir yürek, sinede yüktür. Atalarımız; “Ayının kırk türküsü var, kırkı da ahlat üstüne.” demişlerdir.   

Ayının ahlat armudunu sevdiği gibi; Marksistler de Türk milletine düşmanlık etmekten, Türk milliyetçilerine saldırmaktan haz ve gıda alırlar. 

Oya Baydar her ne kadar edebiyatçı, yazar, sosyolog gibi nitelendirmelerle anılsa da millî değerlere düşmanlık onun besini, ekmeği ve aşıdır.  

Türk milletinin kutsallarına husumet, onun ve gönüldaşlarının ilham kaynağı, yaşama sebebidir. 

Fakat karnından konuşan bu yaşlı cadının süpürgesi artık uçmamaktadır.  

Hiçbir itibarı ve kıymeti kalmamış ideolojisine, malum güruhun dışında, millet zerrece itibar etmemektedir. 

Hâlâ yontma taş devrinden kalmış baltalarıyla hayat süren Marksistler, millet nezdinde yaşayan ölüden farksızdır. 

Ha, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin gücünü nereden aldığını araştırıp anlamaya çalışan ama yanlış kapılarda cevap arayan bu hanımefendiye biz gerçeği söyleyelim:  

Sayın Devlet Bahçeli gücünü milletten ve Milliyetçi Hareketten almaktadır. 

Cumhur İttifakının geçici bir siyasi birliktelik, bir çıkar ortaklığı olmadığını; 

Türkiye'nin bugününe nizam vermeyi ve gelecek 100 yılını kurtarmayı esas alan hukuki, idari ve toplumsal bir proje olduğunu Oya Baydar gibileri zamanla öğreneceklerdir.  

Oya Baydar’ın paslı kaleminden akrep zehri gibi damlayan; 

Cumhuriyet’in ilelebet payidar kalması için göğsünü siper eden Türk milliyetçilerini aşağılamaya, vatan uğrunda canlarını feda eden şehitlerimizin aziz hatırasına saygısızlığa yeltenen alçakça zihniyeti milletimize havale ediyoruz. 

Oya Baydarlar, neden emperyalizmin taşeronluğuna soyunduklarının hesabını millete ve Türk adaletine vereceklerdir. 

MHP'nin ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin geçmişteki icraatını sayıp dökerken barış siyaseti takip etmemekle itham eden bu hanımefendiye, liderimizin toplumsal barışa katkı yolunda attığı adımlardan birkaçını hatırlatalım: 

1999 Seçimlerinde MHP ve Devlet Bahçeli'yi ön plana çıkaran, millî irade olmuştur.   

Dönemin DSP Lideri Bülent Ecevit, Sayın Devlet Bahçeli ile koalisyona ikna edilmemiş, aksine Sayın Bahçeli'yi koalisyona kendisi ikna etmeye çalışmıştır. 

Sayın Devlet Bahçeli de Türkiye'nin o badireli günlerinde toplumsal ve siyasal barışın taşıdığı büyük önemi dikkate alarak koalisyona evet demiştir. 

57. hükümet, bir millî mutabakat hükümetidir. 
57. hükümetin insicamını da Türk milliyetçileri değil, emperyalizmin taşeronu olan birkaç Marksist bozmuştur. 

Sayın Bahçeli, 2007’de demokrasiye cübbeli ve üniformalıların müdahalesini önleyerek Mecliste 367 krizine son vermiştir. 

O dönemde Marksistler demokrasinin ve millet iradesinin safında değil, silahın ve üniformanın yanında yer almışlardır. 

MHP Lideri Bahçeli, 2011’de FETÖ’yü deşifre etmiştir. 

2016’da FETÖ sazanlarının saldırısını püskürtmüş, MHP’ye sızmasını önlemiştir. 

Aynı yıl 15 Temmuz’da ihanet kalkışmasını FETÖ’nün başına geçirerek, demokrasinin inkıtaya uğramasını, Türkiye’nin de parçalanmasını önlemiştir. 

Demokrasi ve özgürlük şampiyonu, sahte kahraman Marksistler, o tarihe kadar Gezi kalkışması dışında sokaklara bile çıkmamışlardır. 

Marksist bir bölücü örgüt olan PKK ise kanlı saldırılarına ara vermemiştir. 

İki saygıdeğer liderin mimarı olduğu Cumhur İttifakı da, Türkiye’nin bugününü ve yarınlarını beka tehdidine karşı garanti altına alan bir millî mutabakat hamlesidir. 

Kısacası Sayın Devlet Bahçeli'nin ve MHP'nin politik hamleleri hep demokrasinin yaşaması ve toplumsal barışın devamı içindir. 

MHP’nin ve Sayın Devlet Bahçeli’nin bütün bu hamlelerinin karşısında duranlarsa, Türkiye’nin 21. yüzyılda hem bölgesinde hem de dünyada güçlü ve bağımsız bir ülke olarak sivrilmesinin önünü kesmek isteyen küresel aktörlerce tahrik edilmiş, yönlendirilmiş ve kullanılmışlardır. 

Maalesef Oya Baydar gibi sahte ve ikiyüzlü romantizmin gölgesinde uyuyan eski komünist tüfekler, gaflet uykusundan uyanamamış görünmektedir. 

Bu kadar derin gaflet, ihaneti çağırmaktadır. 

MHP'nin ve Sayın Devlet Bahçeli'nin beka konusundaki titizliğinin ne kadar büyük önem taşıdığı, dün verilen şehitlerle bir kere daha ortaya çıkmıştır. 

MHP'nin haklılığını anlamak için illa düşman süngüsünün vatanın harimiismetine girmesi, düşman çizmesinin göğsümüzü çiğnemesi mi lâzımdır? 

Bu ne aymazlıktır? 

Bu ne hazımsızlıktır? 

Bu ne menfaatperestliktir? 

Aşağılayarak, iftira atarak, karalayarak Cumhur İttifakını bozacağını ve MHP’yi verdiği mücadeleden geri döndüreceğini sananlar, aldanmaktadır. 

Türkiye'de köprülerin altından çok sular geçmiştir. 

Ülkemiz, eski Türkiye değildir. 

Türk solu basmakalıp ezberlerinden vazgeçmeli, 21. yüzyılı idrake çalışmalıdır. 

21. yüzyıl, milliyetçiliğin ve Türkiye'nin yükseliş asrıdır. Buna engel olmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. 

Emperyalizm, Millî Mücadele yıllarında Anadolu topraklarında mağlup olduğu gibi, bir kez daha mağlup olacaktır. 

Büyük Türk milliyetçisi Atatürk’ün ifadesiyle, 
“Düşmanı vatanın harimiismetinde boğacağız.” 

Bugün Türk sosyalizmi yol ayrımındadır. 
Safını tayin etmelidir. 

Kendini bu ideolojiye ait hissedenler veya onun siyasi temsilcisi olan partilere mensup olanlar, Türkiye'nin bekası için emperyalizme karşı bizim yanımızda mı yer alacaklar, yoksa küresel aktörlerin taşeronu olmaya devam mı edeceklerdir? 

Sosyalist entelektüeller emperyalizme uşaklık mı, yoksa bağımsız Türkiye için mücadele mi edeceklerdir, karar vermelidirler. 

Cephe çoktan açılmıştır. 

Devlet masada, güvenlik güçlerimiz de sahada çetin bir mücadele vermektedir.   

Bu mesele, partiler üstü bir mahiyet arz etmektedir. 

Cumhur İttifakı da bu manada değerlendirilmelidir. 

Milliyetçi Hareket ve onun mensupları; milletimizin bekası, Cumhuriyet’imizin payidarlığı, toplumsal barışın ve bin yılık kardeşliğin devamı için canları pahasına mücadeleyi sürdürmekten asla vazgeçmeyeceklerdir. 

Bu vesileyle, nice gafil Oya Baydar tarafından varlıkları ve şanlı mücadeleleri inkâr edilen aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve yüce milletimize başsağlığı ve sabrıcemil niyaz ediyoruz.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
MHP'Lİ ERDEM'DEN KANUN TEKLİFİ…07 Kasım 2019
Vatandaş istedi, Milletvekili Özdemir Meclise taşıdı04 Kasım 2019
Türkiye, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Lideri Bahçeli önderliğinde yol aldı30 Ekim 2019
Türkiye artık yolu açılan ülke olmaktan çıktı 27 Ekim 2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye ziyaret23 Ekim 2019
Kılıçdaroğlu ucuz yalana sarıldı22 Ekim 2019
ABD ve Türkiye'den 13 maddelik ortak açıklama18 Ekim 2019
Bu şerefsiz ifadeleri ayaklarımızın altına alıp çiğniyoruz13 Ekim 2019
SEVİYESİZ İTHAMLAR09 Ekim 2019
YÖNETİMDE İSTİKRAR, TEMSİLDE ADALET"01 Ekim 2019
Sorunlardan çıkış yolu milli birliği korumak30 Eylül 2019
'Beraberce felaketlere karşı direneceğiz'30 Eylül 2019
1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü kutlaması30 Eylül 2019
Sen kim, Ülkücüler kim! Edebinle otur29 Eylül 2019
Semih Yalçın: CHP, ayak bağı olmaya memur edilmiş bir partidir28 Eylül 2019
TUNÇ SOYER, PKK’YA KUCAK AÇMAKTADIR27 Eylül 2019
Kendisi zillet ittifakının “cücük ortağı” 25 Eylül 2019
MHP'li Yalçın'dan Akşener'e: Ülkücülerin elleri yakanda olacak25 Eylül 2019
Semih Yalçın'dan gazeteci Balbay'a sert tepki22 Eylül 2019
MHP'den esnafa "Siftah bizden bereket Allah'tan" ziyareti22 Eylül 2019
Başkan Kılıç'tan Ankara çıkarması22 Eylül 2019
Başkan Erdoğan;"Hep beraber yarım asırlık ulu çınarın altında buluşalım"22 Eylül 2019
Cumhur İttifakı, bir koalisyon ortaklığı değildir. 17 Eylül 2019
Aşure ikramı15 Eylül 2019
Şehidin ismi kütüphanede yaşatılacak13 Eylül 2019
MHP'li Sözlü'den Karalar'a 'Hodri Meydan'10 Eylül 2019
Kaftancıoğlu'nu savunan Akşener'e sert tepki09 Eylül 2019
Hüseyin SÖZLÜ'nün basın toplantısına davet09 Eylül 2019
"Hafızası olan millet ayakta kalır"09 Eylül 2019
MHP'li Aycan: "İdamı isteyen tek partiyiz"05 Eylül 2019
Semih Yalçın: ''CHP hastadır"31 Ağustos 2019
“Kapitalist zihniyetle Adana hizmet alamaz”29 Ağustos 2019
Milletçe mücadele şart28 Ağustos 2019
"Malazgirt Zaferi, Türkiye Cumhuriyetinin bir harcıdır"26 Ağustos 2019
"Türk Adaleti en ağır cezayı verecektir" 25 Ağustos 2019
'Teyakkuzda olacağız'24 Ağustos 2019
MHP'li Yalçın'dan Gül ve Davutoğlu’na sert tepki!20 Ağustos 2019
Yanlışta ısrar etmek, helak olmaya koşmaktır16 Ağustos 2019
MHP’DEN HAZZETMEYEN SATILIK UŞAKLAR16 Ağustos 2019
SANCAKLI: MHP TÜRKİYE’NİN SİGORTASIDIR13 Ağustos 2019
Ülkü Ocakları'ndan haydut çıkmaz 05 Ağustos 2019
Çarşaf listeleri adeta “Yurtta Sulh Konseyi”nin isimlerinden ibarettir04 Ağustos 2019
Parlamenterler Derneği Genel Başkanı Bukan: Bahçeli’nin çağrısı iyi değerlendirilmeli.02 Ağustos 2019
MURAT KAÇAK SONUNDA PATLADI. “AYIPTIR, GÜNAHTIR”31 Temmuz 2019
MHP'li Arkaz: Sivas’a Laf Söylemek Tarihe İhanettir 31 Temmuz 2019
Arzumuz Suriyeli kardeşlerimizin ülkelerine dönmeleri30 Temmuz 2019
Tarsus Ülkü Ocakları Başkanımız yalnız değildir.26 Temmuz 2019
MHP üzerindeki oyunlara dikkat : Fitneçağ’ın İçyüzü25 Temmuz 2019
"Tarafsız basın demokrasinin yaşam damarlarındandır"25 Temmuz 2019
Yalçın, ‘‘Fitneçağın mümessili höykürmüş daha da ötesi hırlamış.’’ 24 Temmuz 2019
MHP verdiği sözü tuttu23 Temmuz 2019
Büyükataman'dan Fitneci Yeniçağ'ın yazarına sert tepki23 Temmuz 2019
“ÖNCE KİRLİ ALGI ÜRETİP SONRA KIYIM YAPILIYOR”22 Temmuz 2019
‘İstikamet Kızıl Elma’ diyen askerden Bahçeli’ye ziyaret20 Temmuz 2019
''ASIL MAKSADINI GİZLİYOR''19 Temmuz 2019
Başkan Gündoğdu'dan 15 Temmuz Mesajı16 Temmuz 2019
Özgür Özel'in niyeti üzüm yemek değil, bağcıyı dövmektir." 11 Temmuz 2019
Dışişleri Bakanlığı'ndan Yunanistan'a sert tepki11 Temmuz 2019
AKŞENER’İN İFTİRALARINA SERT CEVAP10 Temmuz 2019
'Fitne' uyarısı09 Temmuz 2019
Avcı: Hedef saptırmak ayıptır çirkindir!07 Temmuz 2019
MHP Merkez İlçe yöneticilerinden Belediye Başkanı Arı'ya ziyaret07 Temmuz 2019
Bahçeli'nin liderliği kitap oldu07 Temmuz 2019
MHP'li Yalçın'dan Mehmet Yakup Yılmaz'a: Siz bir psikiyatra görünün!04 Temmuz 2019
İP’in ucuz siyaset şovu . . . 03 Temmuz 2019
Akçay: İP kimliksiz kumpanyadır!22 Haziran 2019
Vay politika kokarcası vay!22 Haziran 2019
MHP'den İP'li Akşener'e tepki!22 Haziran 2019
MHP İstanbul'un kılcal damarlarına girdi21 Haziran 2019
23 Haziran öncesi MHP'den önemli açıklama!20 Haziran 2019
İstanbul sevdamız, istikbalimiz, bekamızdır19 Haziran 2019
ASARCIK'TA YOLLAR YENİLENİYOR18 Haziran 2019
MHP’nin Mitili, CHP’nin Fitilini Tutuşturdu 18 Haziran 2019
Eğitim, siyasi şaşılığı ve bilgi yüklü merkepliği değiştirmiyor 18 Haziran 2019
İstanbul ehil ellere teslim edilecektir11 Haziran 2019
CELAL ADAN: MİTİL ATILMIŞ DURUMDA 10 Haziran 2019
MHP İSTANBUL’A MİTİLİ ATTI, CHP’NİN FİTİLİ TUTUŞTU10 Haziran 2019
MHP'li Yalçın'dan Dede Cevabı: Neden Oltaya Geldi07 Haziran 2019
Büyükataman: İstanbul seçimi Türkiye için hayati bir seçim halini aldı06 Haziran 2019
Zillet ittifakının adayı koca İstanbul’u satamayacak01 Haziran 2019
İstanbul “dağdan gelenlerin” bağdakini kovmasına müsaade etmeyecek 31 Mayıs 2019
Bahçeli'nin 'beka' vurgusu seçmende karşılık buldu29 Mayıs 2019
Tunceli Belediyesi Komünist Başkana Edirne Ülkü Ocaklarından Sert Tepki 26 Mayıs 2019
TÜRKİYE DÜNDEN DAHA GÜÇLÜDÜR, DAHA BÜYÜKTÜR16 Mayıs 2019
CHP YSK'nın 'red' kararını malzeme olarak kullanacak15 Mayıs 2019
Açılıma Saçılıma Geçit Vermeyiz14 Mayıs 2019
'Ey CHP, titre ve kendine dön'09 Mayıs 2019
'Türk milleti bu tiyatroyu daha önce izledi'09 Mayıs 2019
CHP'nin maskesi, sefalet ve perişanlığı önleyemeyecektir09 Mayıs 2019
CHP’nin şirazesi kaymıştır08 Mayıs 2019
MHP'den YSK'nin kararının ardından ilk açıklama07 Mayıs 2019
YSK : İSTANBUL'DA SEÇİMLER YENİLENİYOR06 Mayıs 2019
"Hadiseyi farklı kavramaya çalışmak düpedüz kötü niyet içeren, çirkin bir tutumdur"05 Mayıs 2019
Atatürk’e hakaret eden yazar bozuntusuna ve alkışlayanlara tepki 02 Mayıs 2019
Önceliğimiz daima Türkiye'dir01 Mayıs 2019
TAŞDOĞAN’DAN MACRON’A SERT TEPKİ01 Mayıs 2019
“BAŞKA PARTİNİN MUTLULUĞUNDAN MUTLU OLAN BİR PARTİ!”30 Nisan 2019
"Türkiye kendi iradesine sahip ülkedir"30 Nisan 2019
MHP'li Feti Yıldız : YSK ve af açıklaması28 Nisan 2019
Türkiye'ye tam destek25 Nisan 2019
Sinan Ateş: Bu hassas süreçte herkes ağzından çıkana dikkat etmelidir22 Nisan 2019
İsmet Büyükataman: Tepki görmesi muhtemel yerde bulunması akla ziyandır22 Nisan 2019
MHP Lideri Bahçeli, Kılıçdaroğlu'na saldırıyı değerlendirdi21 Nisan 2019
Adana’da Cumhur İttifakı’ndan “Birlik beraberlik” mesajı!19 Nisan 2019
"Krimi, Fransa’nın Gaziantep'te yaptığı katliama bakmalıdır." 16 Nisan 2019
“Senden Ne Halt Olur, Bir de Bunu Yaz”16 Nisan 2019
Erdoğan ve Bahçeli'den Kritik Görüşme10 Nisan 2019
EKREM İMAMOĞLU KAZANMADI AK PARTİ KAYBETTİ07 Nisan 2019
Avcı’dan ‘Mutlaka sandığa gidelim’ çağrısı30 Mart 2019
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ÜLKÜ OCAKLARINA ZİYARET29 Mart 2019
MHP VE AK PARTİ’DEN ORTAK TEŞEKKÜR MESAJI28 Mart 2019
Geleceği Göremeyen Siyasetçi Kör Siyasetçidir28 Mart 2019
"Ceket Devri Bitti Hizmet Devri Başlıyor"28 Mart 2019
‘Beka için milli karar, Cumhur için istikrar’ 28 Mart 2019
MHP'li Büyükataman'dan, CHP'li Altay'a sert tepki!27 Mart 2019
İstanbul Benim Ortak Paydam27 Mart 2019
Zillet ittifakı tahrik siyasetini devreye sokmuştur.27 Mart 2019
Cumhur ittifakı birliktir, berekettir, kardeşliktir26 Mart 2019
Devlet Bahçeli Adana’da!26 Mart 2019
YUSUF BAŞ: ‘’ARTIK ADANA’DA SİYASİ ÇEKİŞMELERDEN UZAK DURULMALI’’26 Mart 2019
Kılıçdaroğlu, Türk milliyetçisi rolünü 31 Mart'ta terk edecektir.26 Mart 2019
Yenikapı'da tarihi anlar!24 Mart 2019
"Milliyetçi Ülkücü Hareket 31 Mart'ta Gerekeni Yapacaktır"23 Mart 2019
AK Parti ve MHP'nin ortak Yenikapı Mitingi açıklaması23 Mart 2019
Devlet Bahçeli Adana’ya geliyor!23 Mart 2019
"Beşiktaş kimsenin arka bahçesi değil"19 Mart 2019
Biz Cumhur İttifakıyız19 Mart 2019
ATATÜRK’Ü KENDİLERİNE ZIRH YAPIYORLAR17 Mart 2019
Avcı: Atatürk hepimizin Kutup Yıldızı’dır!14 Mart 2019
Cumhur İttifakı ülkemizi 2023’e taşıyacak12 Mart 2019
Tuna: "31 Mart'ta Mersin'de Cumhur İttifakı ile Zafer Yazacağız"12 Mart 2019
Taşdoğan;“Bu topraklarda Kürdistan diye bir yer yok”11 Mart 2019
Projeler ne kadar büyürse ve geliştirilirse istihdam o kadar büyüyecektir.10 Mart 2019
Türkiye’nin önünü kesemeyecekler10 Mart 2019
Cumhur İttifakı'nı Durduramayacaklar10 Mart 2019
Akçay: Seçim sonuçlarını en çok Trump merak ediyor09 Mart 2019
31 Mart İzmir için yeniden doğuş günü olacak09 Mart 2019
Büyük Türkiye ülkümüze güçlü Türk kadını ile ulaşacağız08 Mart 2019
‘Kirli eller tarafından 1 Nisan senaryoları planlanıyor’08 Mart 2019
MHP’li Atay’dan Celal Doğan’a sert tepki08 Mart 2019
KILIÇDAROĞLU VE AVANESİ PANİK HÂLİYLE NE SÖYLEDİĞİNİ PEK BİLEMEMEKTEDİR05 Mart 2019
Erkan Akçay’dan 6 kritik soru05 Mart 2019
MHP’li Sadir Durmaz: ‘CHP’nin listesinde PKK’lılar var’05 Mart 2019
MHP'li Erkan Akçay: Yiğitseniz Çıkın Birlikte O Dörtlü Fotoğrafı Verin Bakalım!04 Mart 2019
Özhaseki açıkladı! İsmi Başbuğ Alparslan Türkeş olacak04 Mart 2019
MHP’li Yıldırım’dan Yaşar Okuyan’a sert cevap03 Mart 2019
MHP'DEN SAĞLAM DURUŞ AÇIKLAMASI03 Mart 2019
CHP ve İP’e Atatürk göndermesi02 Mart 2019
MHP’li Özdemir, Köy Enstitüsü binalarının müze olması için teklif verdi02 Mart 2019
Okan Ertorun'dan Cumhur İttifakı ile ilgili Önemli Açıklama01 Mart 2019
Devlet Bahçeli: Türkiye’miz tarihi bir sürecin tam ortasında01 Mart 2019
Semih Yalçın’dan Akşener’e sert cevap!01 Mart 2019
MHP'li Kalyoncu: Kürtlere asıl baskıyı HDP yapıyor28 Şubat 2019
MHP'li Büyükataman'dan, CHP'li Özel'e sert tepki 28 Şubat 2019
MHP'li Semih Yalçın'dan Yaşar Okuyan'ın iftiralarına sert yanıt!28 Şubat 2019
MHP Genel Genel Başkanı Devlet Bahçeli ;​Doğrunun yardımcısı Allah’tır. Aziz milletimizin basireti hayranlık vericidir. 26 Şubat 2019
"Kafalarına Balyoz Gibi Patlarız"26 Şubat 2019
AKŞENER CEVAP VEREMEDİ SURATI ASILDI25 Şubat 2019
MHP’li Yıldırım’dan, Mansur Yavaş’a Tunç Soyer çıkışı!25 Şubat 2019
Bünyamin Avcı’dan ‘Üniversite’ teşekkürü!23 Şubat 2019
“Meclis üyelerimiz zafere inanmış kişilerden oluştu”23 Şubat 2019
ÜLKÜCÜLER MAHREMİNE EL UZATANLARA HADDİNİ BİLDİRECEKTİR!22 Şubat 2019
TÜRK IRKINI YOK ETMEYİ HEDEFLİYORLAR22 Şubat 2019
“ADAM NASIL SATILIR GÖSTERDİLER”21 Şubat 2019
MHP'li Avşar'dan Cumhur İttifakı Açıklaması20 Şubat 2019
Cumhur İttifakı Fark Yaratacak20 Şubat 2019
MHP’den ‘mavi balina’ uyarısı20 Şubat 2019
Cumhur İttifakı genişledi19 Şubat 2019
Alparslan Türkeş Üniversitesi, teklif olarak Meclis’e sunuldu19 Şubat 2019
Binali Yıldırım TBMM Başkanlığını Celal Adan’a devretti19 Şubat 2019
Saadetçilerin bulaştığı pisliği 'bor madeni' bile temizleyemez19 Şubat 2019
Kimse, yerel seçimlerin beka meselesi olmadığını söyleyemez16 Şubat 2019
Bunu yapan vatan hainidir!16 Şubat 2019
MHP’li Osmanağaoğlu: ‘Destekçilere okkalı bir tokat olacaktır’16 Şubat 2019
“ÖZGÜR ÖZEL GİBİ ‘HOMO POLİTİC’ BİR ‘TİPİ TİP’LE 16 Şubat 2019
İTTİFAK GENELGESİ16 Şubat 2019
Parlamenterler Derneği’nden Cumhur İttifakı Destek Çağrısı15 Şubat 2019
“Terörün uzantıları Millet İttifakı’nda”15 Şubat 2019
İP’in ucu, Pensilvanya cambazının boğazındaki tasmaya bağlıdır13 Şubat 2019
CUMHUR İTTİFAKI BENİMSENDİ11 Şubat 2019
AK Parti ve MHP’den Cumhur İttifakı yürüyüşü08 Şubat 2019
TAŞDOĞAN’DAN, GAZİLİK UNVANI MESAJI07 Şubat 2019
Semih Yalçın’dan Cumhur İttifakı açıklaması07 Şubat 2019
"Bizim Aklımız Türkiye'dir"07 Şubat 2019
Genel başkanlık koltuğu, Kılıçdaroğlu’na beş numara bol gelmektedir 07 Şubat 2019
Semih Yalçın’dan ‘İlber Ortaylı’ açıklaması!05 Şubat 2019
Özhaseki’den, Başbuğ Alparslan Türkeş’in mezarına anlamlı ziyaret04 Şubat 2019
Zeyrek’e Haddini Bildirmek Şart Olmuştur.04 Şubat 2019
MHP İl Başkanı Pehlivan; "Türkiye Sevdamızın Milli Markası; Cumhur İttifakı"03 Şubat 2019
Dülgeroğlu: "Pıngıdık Şenliği'ni Uluslararası Platforma Taşıyacağız"03 Şubat 2019
Akar’dan Yuluğ’a teşekkür03 Şubat 2019
MHP İl Başkanı Avcı Tufanbeyli’den başladı03 Şubat 2019
" DARBELERE BEL BAĞLAYAN CHP.. "30 Ocak 2019
MHP’den Tunç Soyer’le ilgili tarihe geçecek açıklama!30 Ocak 2019
Bahçeli’den Yıldırım’ın istifası ile ilgili ilk açıklama30 Ocak 2019
Cumhur İttifakı'nın Adana Belediye Başkan Adayları Tanıtıldı27 Ocak 2019
MHP'nin Af ve EYT Teklifi Komisyonlara Gönderildi!27 Ocak 2019
Cumhur İttifakı Adana Adayları Halkla Buluşuyor25 Ocak 2019
MHP Lideri Bahçeli'den Fazıl Say açıklaması ...19 Ocak 2019
AVCI: ÖNCELİĞİMİZ BELEDİYE DEĞİL, MİLLİ BEKADIR16 Ocak 2019
"Sözlerini Ancak Çakallar Duyabilir"14 Ocak 2019
Cumhur İttifakı, Türk siyasi hayatındaki değişimin önemli bir parçasıdır 14 Ocak 2019
BOZKURT İŞARETİ MHP’YE AİTTİR13 Ocak 2019
Pazarlık değil, karşılıklı jestler oldu13 Ocak 2019
Avcı: Basının kahramanları çalışan gazetecilerdir10 Ocak 2019
BİR AYAĞI PENSİLVANYA’DA, BİR AYAĞI KANDİL’DE08 Ocak 2019
İşadamı Adil Çimen MHP Seyhan Adayı07 Ocak 2019
MHP’li Öztürk’ten avukatlara yeşil pasaport teklifi07 Ocak 2019
“Elveda diyeceklerden değil, El'vefa diyenlerdeniz”01 Ocak 2019
YAMAN BİR AÇMAZDASINIZ !29 Aralık 2018
DAĞ DİBİ AKLIN DİBİ28 Aralık 2018
CHP MİLLİ SAVUNMA BAKANINDAN VE TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNDEN ÖZÜR DİLEMELİDİR.27 Aralık 2018
MHP’Lİ VEKİLDEN MUŞ İÇİN ARAŞTIRMA ÖNERİSİ27 Aralık 2018
Bahçeli’den Akpınar’a çağrı!26 Aralık 2018
25 ARALIK GAZİANTEP’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞU25 Aralık 2018
Liderimiz Devlet Bahçeli'nin vereceği kararı emir telakki edeceğiz24 Aralık 2018
Değerinizi hurda niyetine heba etmeyin24 Aralık 2018
SARIKAMIŞ HAREKATI EN HÜZÜNLÜ SAYFADIR23 Aralık 2018
MHPLİ ENGİNYURT: "BU YIKIM HAYVANCILIK ADINA BÜYÜK BİR KAYIP"22 Aralık 2018
MHP İl Başkanı Pehlivan: Sarıkamış Türk'ün Aynı Zamanda Fedakarlık Zirvesidir22 Aralık 2018
MHP İL Başkanı Erkan Öztürk Türkler dünyaya İki kez Hükmedecektir22 Aralık 2018
MAKAM İÇİN VATAN SATANLAR, FAHRETTİN PAŞA'YI ANLAYAMAZLAR.22 Aralık 2018
Bahçeli’den sert tepki! ‘Otur yerine geç derdim’21 Aralık 2018
Gözde Özkorul, Antalya Valisi'ne " Göçmenler Günü" ziyareti20 Aralık 2018
‘Hepimiz için bir vatan görevidir!’20 Aralık 2018
TAŞDOĞAN, MİLLİ VE YERLİ SİLAH ÇAĞRISI YAPTI20 Aralık 2018
VATANDAŞ KAPI KAPI SÜRÜNDÜRÜLMEMELİ20 Aralık 2018
Aycan “Kardeşliğimizi, kardeşlik hukukumuzu bozmamak lazım”19 Aralık 2018
CEMAL ENGİNYURT MECLİSTE ADETA KÜKREDİ! 18 Aralık 2018
2019 Yılı Bütçesi Genel Kurul'da18 Aralık 2018
ÖZTÜRK, MEVLANA YI ANDI18 Aralık 2018
MHP’nin Belediye Başkanı Aday tanıtım Töreni gerçekleşti18 Aralık 2018
"Güneydoğu Başta Olmak Üzere Anadolu'nun Birçok Yerinde...17 Aralık 2018
HBYS PERSONELİ VERİLEN SÖZLERİN TUTULMASINI BEKLİYORLAR16 Aralık 2018
Milleti sokağa dökmek istiyorlar16 Aralık 2018
MHP’NİN VARLIĞI ADANA İÇİN ŞANSTIR13 Aralık 2018
Devlet Bahçeli’den Binali Yıldırım açıklaması10 Aralık 2018
"İT KUDURUNCA ÖNCE SAHİBİNE SALDIRIR"10 Aralık 2018
MHP'den Devlet Memurları Kanunu'nda değişiklik teklifi 08 Aralık 2018
MHP'li Depboylu: “5 Aralık Kadın Hakları Günü” Hakkında Açıklama Yaptı. 05 Aralık 2018
OLCAY KILAVUZ'DAN KOCAMAZ'A: İP'İN YENİ CAMBAZI04 Aralık 2018
MHP'de pazarlık söz konusu olmaz 04 Aralık 2018
Bahçeli ile bir araya gelmemiz kaçınılmaz04 Aralık 2018
Yalçın: MHP Tüzüğü’ne ilişkin iddialar mesnetsiz ve asılsız03 Aralık 2018
MHP’li Sadir Durmaz’dan yerel seçim açıklaması03 Aralık 2018
Milli Değerlerimiz Yabancılara Teslim Edilmemelidir30 Kasım 2018
HASAN KALYONCU: MİLLİYETÇİLİK, ÇEVRECİLİKTİR!29 Kasım 2018
MHP'li Vekilden Çingene Kızı Teşekkürü29 Kasım 2018
Nişasta Bazlı Şeker, İnsan Metabolizmasına Aykırıdır.29 Kasım 2018
Başkan Ergün Basın Mensuplarının Sorularını Yanıtladı28 Kasım 2018

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH