MHP Kocaeli 2019'a hazır!

10 Ocak 2018
394 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Milliyetçi Hareket Partisi Gebze İlçe Teşkilatı, ülkücüleri ‘İstişare toplantısı’ ile bir araya getirdi. Büyük coşkuyla gerçekleşen toplantının sonunda ‘Davaya adanmış bir ömür’ başlığıyla yıllarını bu camiada geçirmiş olan kişilere plaket takdimi gerçekleşti.

MHP Gebze, yüzlerce partiliyle istişare toplantısı gerçekleştirdi. MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü’nün hazır bulunduğu toplantıya, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Kantaroğlu, Çayırova İlçe Başkanı Yunus Emre Düzdaban, Dilovası İlçe Başkanı Cihan Sevinç, Gebze Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Çağrı Şakar’ın yanı sıra çok sayıda ülkücü katıldı. Ev sahibi İlçe Başkanı Ferit Taşdemir ile Kadın Kolları Başkanı Hatice Uludağ’ın organizasyonu ile buluşan MHP’liler, 2019 seçimlerine hazır olduklarını gösterdiler. İl Başkanı Ünlü konuşmasında seçimlerle ilgili verdiği mesajında, “MHP Kocaeli olarak tüm çalışmalarımızı tamamladık, seçime hazırız” ifadesini kullandı. Konuşmaların ve yapılan istişarelerin ardından geçmiş dönemlerde MHP’ye emeği geçmiş partililere plaket verildi.
“MHP; TÜRK SİYASETİNE DAMGASINI VURMUŞTUR” 
İlk olarak kürsüye çıkan isim Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir oldu. Taşdemir konuşmasında, “Ülkücü hareket, kökü tarihin derinliklerinde olan Türk milletinin bağrından çıkmış, bu milletin kutlu davasıdır. Milliyetçi ülkücü hareket, 3 bin yıllık tarihi, 250 yıllık ideolojisi yarım asırlık siyasi birikimi ve tecrübesi olan bir camiadır. Birbirimizle ne kadar onur duysak azdır. Partimiz 1944 Türkçülük Turancılık davası ile başlayan çileli yolculuğun ardından 9 Şubat 1969’da ‘Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi’ olan ismi değişerek ‘Milliyetçi Hareket Partisi’ ismini almış, amblemini üç hilal yapıp halk, hukuk, adalet sloganı ile Türk siyasetine damgasını vurmuştur. Ben Türk milletinin sokaklarda ıspanak fiyatına satılan demokrasiye, rüşvet ve hile ile çiğnetilen bu düzene, ahlaktan mahrum bir hürriyete, tefeciliğe, kara borsacılığa yer veren bir iktisadi yapıya çağırmıyorum. Türklük gurur ve şanına, İslam ahlak ve faziletine, yoksullukla savaşa, adaletle yarışa, birliğe, beraberliğe, kardeşliğe, kısacası hakikat yoluna, Allah yoluna çağırıyorum. 12 Eylül’de ABD’nin bizim çocuklar dedikleri ve 15 Temmuz’da da onların gayri resmi çocukları FETÖ tarafından gerçekleştirilmek istenen darbe teşebbüsü sırasında genel başkanımız Devlet Bahçeli bu teşebbüsü engellemek için sorumluluk almıştır. O gecede Devlet Bahçeli genel merkezimizin tüm ışıklarını yaktırmış ve kurmayları genel merkeze çağırmış ve bu bir kalkışmadır, biz bunu kabul etmiyoruz, biz devletimizin ve milletimizin yanındayız diyerek darbe teşebbüsünün seyrini değiştirmiştir. Ülkücü hareket her türlü oyunları bozacak güç ve iradeye sahiptir” sözlerini kullandı.
“SANDIKLARI PATLATACAK TEK SİYASİ PARTİYİZ” 
Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü ise, MHP’nin sandık görevlilerinden tutun da karar defterine kadar Gebze ilçe teşkilatının denetlemesinin bittiğini belirtti ve “14 Temmuz’a kadar MHP’den bir şey olmaz MHP’yi bırakın diyenler 16 Temmuz sabahı Devlet Bahçeli’nin heykeli dikilsin denilen bir Türkiye siyaseti oluştu. Liderimiz 8 Ocak’ta Türkiye siyasetine damga vuracak bir çıkışla MHP’nin 2019’daki duruşunu açıkladı. Olumsuz eleştiri yapanlar oldu olacaktır da. Küresel güçlerin ülkemiz üzerinde oyunlar oynadığı bu günlerde ülkenin üzerindeki kara bulutları dağıtmak adına bir yol haritası çiziliyor. Benim liderim tüm küresel güçlerin oyunlarını pazartesi günü bozdu. Şimdi herkes bu ittifakı nasıl bozarız diye hesap yaparken MHP Kocaeli teşkilatları küresel güçlerin algılarına yenilmeden genel başkanımızı anlayan bir mantıkla siyaset yapmaya devem edecek. MHP 1991 yılında Başbuğ ile beraber ne yaptıysa 2017 yılında da Devlet Bahçeli ile aynısını yapıyor. Bize yüklenen görev budur. Dünya’nın hiçbir yerinde 5 milyona yakın seçmeni olan ve devletinin yanında olan bir siyasi görüş yok. Hassas bir süreçten geçiyoruz ve bu hassas süreç çok önemli. Biz yedi seçim, üç referandum bir darbe gördük. Herkes MHP iktidar olacak demeye başladığında bir parti, MHP’nin yükselişini durdurmak anlamında bir parti kurdular ve içimizden çekip gittiler. MHP’nin yükselişinin önüne geçeceklerini zannediyorlar. Biz seçime hazırız. Herkese hodri meydan diyoruz. MHP, sandıkları patlatacak tek siyasi partidir” şeklinde konuştu.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber