Ana Sayfa > YEREL SEÇİM 2014

Geri Kalmışlık Kader Değil!
24 Kasım 2013
Bu haber 1021 kez okundu
Ortakses.com haber sitesi Milliyetçi Hareket Partisinden Çankırı Orta ilçesi Belediye Başkan Adayı Ömer Bezci ile bir söyleşi gerçekleştirdi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

MHP Anadolu'da genç ve dinamik adaylarla yerel seçim yarışına iddialı giriyor.Çankırı'nın Orta ilçesi belediye başkan adayı Ömer Bezci'de vizyonu ve projeleriyle ön plana çıkan o adaylardan biri.

ortakses.com haber sitesi Bezci'ye seçim çalışmaları ve Orta için düşündüklerini sordu.İşte o röportaj:

Söyleşimizi gerçekleştirmek için çalışma ofisinde ziyaret ettiğimiz Milliyetçi Hareket Partisi Orta Belediye Başkan Adayı Ömer Bezci bizi merdivenlerde kendinden emin, güler yüzlü ve içten bir “merhaba”yla karşılıyor. Ofisin bulunduğu kısma doğru ilerlerken bize henüz yeni yerleştiklerini ve bazı eksiklikleri olsa da masa başı çalışmalarını buradan yürüttüğünü anlatıyor. Bu esnada yeni komşularıyla kısa sürede kurduğu sıcak ilişkiler de gözümüzden kaçmıyor. Bize ofisi tanıtırken demli çaylarımız söyleniyor. Ardından eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal belediyeciliğe Orta’nın temel sorunları ve çözümleri; kısa, orta ve uzun vadeli hedefleri, seçim sonrası projeleri başta olmak üzere birçok konuda, kimi zaman samimi, kimi zaman hüzünlü ve kimi zaman da hararetli geçen uzun bir söyleşiye başlıyoruz…

Sayın Bezci takipçilerimiz için kendinizi tanıtır mısınız?

1966 yılında Çankırı’nın güzide ilçesi Orta’da Mustafa ve Feriyze Bezci çiftinin yedi çocuğundan üçüncüsü olarak dünyaya geldim. Baba tarafından Dağlıoğlangil, ana tarafından Danacıgillerdenim. İlk ve orta öğrenimim süresince memleketim Orta’daydım. Bu yıllar için hayatımın en mutlu günleri diyebilirim. Lise tahsilimi ise Kocaeli’de tamamladım. Liseden mezun olduktan hemen sonra bir taraftan ticaretle uğraşırken diğer taraftan üniversite eğitimimi tamamlamakla meşguldüm. Yani hayata çok genç yaşta atıldığımı söyleyebiliriz. Nihayetinde Anadolu Üniversitesi Mahalli İdareler Bölümü’nden mezun oldum. Şu anda evli ve iki çocuk babasıyım. Ticari anlamda Urfa’da radyolojik tanı merkezi işletmeciliği ve İstanbul’da medikal sarf malzeme satış işiyle uğraşıyorum. Siyasi geçmişime değinecek olursak da 1989 yılından bu yana Milliyetçi Hareket Partisi’nde aktif siyaset yaptığımı söyleyebilirim. Bu süre zarfında Ülkü Ocakları Başkanlığı, ilçe yöneticiliği, divan kurulu üyeliği gibi çeşitli görevlerde bulundum. Mevcutta da, bilginiz olduğu üzere, MHP Orta Belediye Başkan Adayı’yım.

mgm_4627-copy-web.jpg

Siyasete yönelme çizginizde üzerinizde etkili olan hususlar neler olmuştur? Neden MHP saflarında yer aldınız?

Türkiye’nin coğrafi açıdan oldukça stratejik öneme sahip bir konumda olduğu hepimizin malumudur. Bu özelliğinden dolayıdır ki yüzyıllardır dış mihrakların ilgisini çekmekte ve bu mihraklar tarafından üzerinde siyasi oyunlar tertiplenmektedir. İşte benim çocukluk ve gençlik yıllarım bu siyasi tertiplerin zirve yaptığı ve duyarlı bir Türk gencinin tepkisiz kalmasının mümkün olmadığı bir döneme rastlamaktadır. Yani nasıl ki bugün Orta’nın kötü gidişi karşısında sessiz kalamadıysam, o gün de Türkiye’nin gidişatı hususunda endişeye kapılarak siyasete atılma kararı aldım. Tabi burada siyasetten kastım siyasi partiler değil, gençlik hareketleri ve bildiğiniz üzere o dönemde gençlik hareketi ekseninde iki tercih söz konusuydu: Ülkücülük ve komünizm. Takdir edersiniz ki ben de muhafazakâr, mukaddesatçı ve milli değerlerine sadakatle bağlı bir ailenin evladı olmamın da etkisiyle MHP saflarında yer almayı tercih ettim. Bu kararımdan da zerre pişman değilim. Ayrıca bugün her Türk gencine siyasete atılmasını veyahut en azından hem kendi yaşadığı bölgeyi hem de ülkemizi ilgilendiren meselelerle yakından alakadar olmasını tavsiye ediyorum.

Bu söylediklerinizden yola çıkarak Ömer Bezci’nin hitap ettiği kitle muhafazakâr ve mukaddesatçı seçmendir, diyebilir miyiz?

(Sert bir ifadeyle konuşuyor) Sizce mahalli idareler seçimlerinde böyle bir ayrıma girişmek doğru olur mu?.. Bir hemşerimi diğerinden ayırmam mümkün mü? Ki biz en başından beri çıkış noktamızın “Orta ortak paydası” olduğu vurgusunu yapıyoruz. Çünkü bizim yegâne derdimiz; Orta’nın geri kalmışlığından kurtulup Çankırı’da bir yıldız gibi parlayarak her alanda örnek ilçe konumuna yükselmesidir. Bu kapsamda hiçbir hemşerimizi sağcı, solcu; doğulu, batılı; ülkücü, komünist şeklinde ayırmamız mümkün değildir. Orta için -canı gönülden- bir taş dahi taşıyorsa, o elin siyah mı yoksa beyaz mı olduğunun bizim için önemi yoktur. Hepimiz Orta’nın evlatlarıyız, sahipleriyiz. Bizim için her Ortalı birdir ve hepsi birbirinden kıymetlidir.

mgm_4633-web.jpg

Kaldı ki biz Orta’ya siyaset yapmaya gelmiyoruz. Bütün bilgi, birikim ve tecrübemizi belediyenin imkânlarıyla birleştirerek güzide ilçemize renk, tat ve koku vermeye geliyoruz. Yani Orta’yı dışa göç vermeyen yaşanılabilir bir şehir yapmaya geliyoruz. Edindiğim izlenimlerin ışığında şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim; hemşerilerimiz bizim bu duygu, düşünce ve temennilerimizin farkındalar ve bize karşı olan yaklaşımlarını da bu çizgide belirliyorlar.

Söyleşimizin başında uzun yıllar boyunca değişik Orta dışında ikamet ettiğinizi söylediniz. Peki bu seçmenler üzerinde olumsuz bir etki bırakıyor mu?

Bu durumun, hemşerilerimiz için tercih noktasında bir kıstas olacağını zannetmiyorum; mevcut Belediye Başkanımız ve başvuruları kesinlik kazanan diğer adayların neredeyse hepsi ilçemiz dışında ikamet etmekte. Elbette, bunun dışında kendimce sebeplerim de var. Orta dışında ikamet ettiğim süreçte hemşerilerimle olan bağlarımı asla koparmadığımı söyleyebilirim. İhtiyacı olduğunda bana ulaşan ve makbul taleplerde bulunan hiçbir hemşerimi geri çevirmedim. Gerek sağlık alanında, gerekse de elektrik, su vb. gibi aslında yerel yönetimlerin mükellefiyetinde olan hususlarda imkanlarım ve sosyal çevrem dahilinde hemşerilerime her zaman yardımcı oldum.

Bununla beraber il dışında Çankırılılık ve Orta namına kurulan bütün derneklerde aktif rol oynayarak, gurbete gelen ve gurbette ikamet eden hemşerilerimizin bir araya gelmelerine önayak oldum. Evet, yıllarca gurbette yaşadım; fakat bir elim, bir gözüm, bir ayağım ve en önemlisi gönlüm daima Orta’daydı. Devrez Çayı’nda, Ankara Köprüsü’nde, Öteyüz’de tuttuğumuz balıklar, yeşili, mavisi, kokusu daima buradaydı.(kalbini gösteriyor) Son dönemde adalet sarayı ve hastanenin merkeze taşınması gibi hemşerilerimin maruz bırakıldığı haksız yaptırımlar karşısında ise elimi taşın altına koyma zamanımın geldiği kanısına vararak yapılacak ilk mahalli idareler seçiminde belediye başkanlığına aday olmaya karar verdim. Bugün geldiğimiz noktada ise bu kararımın ne kadar doğru ve yerinde olduğunu görmenin gururunu yaşıyorum.

Sayın Bezci Orta Belediye Başkanlığı’na aday olmak iyi bir ekiple olur. Sizin böyle bir ekibiniz var mı?

Elbette var. Gerek sosyal medyada, gerek sahada birlikte hareket ettiğimiz, Orta’nın tüm sorunlarının tespiti noktasında altyapı çalışmaları yaptığımız ve Orta’nın önünü açarak ekonomik anlamda ayağa kalkmasını sağlayacak ciddi projeler hazırladığımız uyumlu ve disiplinli bir ekibimiz var. Ki zaten böyle bir ekiple yola çıkmasaydık, söylediğimiz tüm sözler havada kalır ve kuru seçim vaadi olarak akıllara kazınırdı. Çünkü ben aday adaylığımı açıkladığım günden bu yana ekibimle birlikte hemşerilerime Orta’nın tüm sorunlarını çözeceğimi anlatıyor ve taahhüt ediyorum. Şu ana kadar yapmış olduğumuz çalışmalar da bu konuda ne denli istekli, samimi, kararlı ve iddialı olduğumuzun göstergesidir.

Şu ana kadar bu yönde bir çalışmanız oldu mu, yoksa seçildikten sonra uzman ekiplerle çalışarak mı sorun tespiti yapmayı düşünüyorsunuz?

Kesinlikle oldu. Üstelik hâlâ da devam etmekte. Hem de ev ev, sokak sokak. Bir yandan bizzat ben hemşerilerimle karşılıklı istişarelere devam ederken, diğer yandan ekip arkadaşlarım Orta’yı karış karış dolaşarak sorunların tespiti ve çözümü noktasında topyekûn bir çalışma yürütmekteler.

Şunu da belirtmeden edemeyeceğim; beraber çalıştığım arkadaşlarım Orta’ya hakim ve kendi alanında uzman kişilerdir.

Peki Sayın Bezci bugüne kadar yapmış olduğunuz araştırmaların neticeleri hakkında bizleri kısaca bilgilendirir misiniz? Orta’nın ivedilikle çözülmesi gereken temel sorunları nelerdir? Bu sorunların çözümlerine yönelik öneri ve projeleriniz var mı?

Söze nereden başlayacağımı bilmiyorum, desem yeridir. Benden bu soruyu bir tek cümleyle cevaplamamı isteseydiniz, “bir dokundum, bin ah işittim” derdim. Çünkü Orta’nın musluğundan bile sorun akıyor. Hemşerilerimiz arıtma tesisinin yetersizliğinden yakınıyorlar. Haksız da değiller; çeşmeler açıldığında etrafa kötü bir koku yayılıyor.  İşsizlik; anaların, babaların bağrında bir yara. (derin bir nefes alıyor) Tıpkı bir zamanlar beni yerimden yurdumdan, evimden barkımdan, anamdan atamdan ayırdığı gibi yeni nesil gençlerimizi de gurbet yollarına düşürüyor. Üniversite eğitimini tamamlayıp ata toprağına dönmeyi, iş güç edinip oraya yerleşerek hayatını idame ettirmeyi kim istemezdi ki? Dilerseniz, tespitlerimizi sizinle madde madde paylaşayım.

Sağlık ve Temizlik

Biz iş başına geldiğimizde hemşerilerimizin sağlığını tehdit eden mevcut arıtma tesisinin daha temiz ve daha verimli bir şekilde hizmet vermesini sağladıktan sonra daha büyük ve daha donanımlı bir tesisle, hemşerilerimizin sağlığını tehdit eden bu sorunu kökten çözeceğiz. Üzülerek söylüyorum ki hastanemizin de taşınmasının ardından ilçemizde sağlık alanında hemşerilerimizin taleplerini karşılayabilecek yeterli kuruluş kalmamıştır. Bu nedenle hastanemizi ilçemize tekrar kazandırmak için gerekli adımları atacağız. Bu süreçte yaşanan mağduriyeti gidermek açısından bir hasta nakil sistemini hemşerilerimizin hizmetine sunacağız. Böylece acil vakalarda hiç kimse gözü yolda ambulans beklemeyecek.

İlçemizin temizliği de bizim için çok önemlidir. Bugün Orta’da temizlik işleri bakımından belediyenin yetersiz olduğunu görüyoruz. Temizlik işlerinden kastım yalnızca çöplerin toplanması ve sokakların süpürülmesi değil. Ben bütünüyle bir temizlikten bahsediyorum. İlçemizin günlük temizlik işlerini bir yana bırakacak olursak, bizim bu konudaki ilk icraatımız Devrez Çayı’nın ıslah çalışmaları olacaktır. Ardından bu bölgeye bir mesire alanı yapmayı planlıyoruz.

Ekonomi

Akabinde hem kaderine terk edilen Organize Sanayi Bölgesi Projesi’ni yürürlüğe koyarak hem de belediyemiz kapsamında yeni iş sahaları yaratarak ve iletişimde olduğumuz sanayici ve işadamlarını bölgemize yatırım yapmaya teşvik ederek işsizlik sorununa kesin bir çözüm bulacağız. Küçük sanayi sitesini kuracağız. Belediyemiz bünyesinde açacağımız yeni birimler vasıtasıyla ek kadrolar oluşturacağız. Bu şekilde Orta’nın genci eğitim ve seyahat dışında ilçemizi terk etmeyecek.

Ayrıca biz esnafımızın sorunlarına da vakıfız. İlçe ekonomimizin canlanması için yüksekokulun bir an önce açılması gerektiğini düşünüyoruz ve bu meseleyi kesinlikle çözeceğimize inanıyoruz.

Kadınlarımızla ilgili de bazı projelerimiz var; meslek edindirme kurslarıyla kadınlarımızın sosyal hayata adaptasyonunu ve oturdukları yerden ev bütçelerine katkıda bulunmalarını sağlamayı hedefliyoruz.

Spor ve Sosyal Belediyecilik

Biz sosyal belediyeciliğe de çok önem veriyoruz. Örneğin; ilçemizde neden sosyal yaşam alanları yok? Biz şu anda hem herkesin kullanımına açık spor alanına sahip yürüyüş parkurları hem de güvenli çocuk oyun parkları ve mesire alanları gibi evin reisinin eşini ve çocuklarını götürebileceği, iş stresinden, günün yahut haftanın yorgunluğundan kurtulabileceği tesislerin altyapı çalışmalarını yapıyoruz. Ayrıca ilçemizde görev yapmakta olan devlet memurlarımızın da bizden bu yönde bazı istekleri oldu. Onları da göz ardı etmeyerek mümkün mertebe taleplerine cevap vereceğiz.

Bir de gençlerimizle yaptığımız sohbetlerde ilçemiz futbol sahasının düzensizliğinden ve halı sahanın bakımsızlığından şikâyetçi olduklarını gördük. Keşke her sorunun çözümü bunun gibi basit olsa, demeden edemiyor insan. Gençlerimiz, bu mağduriyetlerini de en kısa sürede gidereceğimizden şüpheleri olmasın.

Diğer meseleler

Orta’nın sorunları ve çözüm önerilerimiz bunlarla da sınırlı değil;

Tam teşekküllü itfaiye aracımızı da ilçemize kazandıracağız. İlçemiz dışından gelen ziyaretçi ve yatırımcıları ağırlamak maksadıyla belediyeye ait bir konaklama tesisi inşa edeceğiz.

Tüm bunların yanı sıra ilçemizin imar planının çıkartılması, belediye terminal binasının standartlarının yükseltilerek çevre düzenlemesinin yapılması, belediye hamamımın yeniden faaliyete geçirilerek tüm hemşerilerimizin faydalanabileceği düzenlemelerin gerçekleştirilmesi ve düğün salonumuzun gerek ses düzeni, gerek iç dekorasyonu, gerekse de ekipman ve malzeme bakımından standart düzeyde donatılması gibi saymakla bitmeyecek plan ve projelerimiz bulunmakta.

Seçimi kazanamamanız halinde tüm bu gayret ve çabanızın boşa gideceğini düşünmüyor musunuz?

(Gülümsüyor) Neden boşa gitsin ki? Biz bu özveriyi ilçemiz için, hemşerilerimiz için gösteriyoruz. Kaldı ki hemşerilerimizce, bizim dışımızda bir arkadaşımızın Belediye Başkanlığı makamına layık görülmesi halinde elimizdeki tüm verileri paylaşacağımızdan da hiç kimsenin şüphesi olmasın. Çünkü bizim için aslolan; Orta’dır, Ortalı hemşerilerimizin huzur ve güven ve refahıdır.

Sayın Bezci, örneğin; adayların seçmenlere maddi yardımda bulunması gibi her seçim öncesi görmeye alışkın olduğumuz bazı sahneler var. Sizin gelecekte böyle bir çalışmanız olacak mı?

Bu düpedüz özgüven eksikliğidir. (öfkeli bir ses tonuyla) Siyasi rüşvettir. Yalnızca şahsi heves ve menfaatlerinin peşine düşmüş niteliksiz bir siyasetçinin başvuracağı ilk yoldur. Hemşerilerine hor gözle bakan bir siyasi anlayışın tezahürüdür. Bizim böyle bir siyasi ahlaksızlığa meyletmemiz söz konusu dahi olamaz.

Kaldı ki bugün Orta’da gencinden yaşlısına herkesin tek bir temennisi var; o da değişim. Fakat bu yalnızca bir ismin değil; bütünüyle Orta’nın değişmesi; değişimle beraber güçlenmesi, kalkınması ve ayaklanması. Bu yüzden sabrın sınırlarına dayanan hemşerilerimin bu tür ayak oyunlarına itibar edeceğine ihtimal vermiyorum. Onlar en doğru kararı verecek idrak ve iradeye sahipler.

Bir cümleyle seçmenlerinize seslenmenizi isteseydik ne söylerdiniz?

Ömer Bezci ve ekibi; Orta Belediyesi’ni yönetmeye, yükseltmeye ve yüceltmeye hazır.

Sayın Bezci; gördüğümüz kadarıyla çok yoğunsunuz. Bir yandan ticari faaliyetleriniz, diğer yandan seçim çalışmaları tam bir keşmekeş içerisindesiniz. Dileriz; gönlünüzce bir netice elde eder ve memleketiniz Orta’ya faydalı olacak işler yaparsınız. Bizlere zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.

Estağfurullah. Asıl ben size teşekkür ederim. Kıymet verip buraya kadar geldiniz ve bana seçmenlerime sesimi duyurma imkânı verdiniz. Ben de bundan sonraki çalışmalarınızda sizlere başarılar dilerim.

Ömer Lütfi Özenç - İSTANBULFacebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer YEREL SEÇİM 2014 Haberleri

Başlık Tarih
 
ÇÖZÜM SÜRECİ TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE ATILDI19 Mayıs 2018
ÖNEMLİ OLAN TEK VATANA HİZMETTİR19 Mayıs 2018
Sadir Durmaz:Belediye Başkan adayı Recep Katrancı için destek istedi.26 Mayıs 2014
Zühal Topcu Kübra Sever Taşkıran'a Destek İçin Tokat Yeşilyurt'taydı26 Mayıs 2014
MHP`lilerin Satılık Oyu Yoktur04 Mayıs 2014
MHP'den Yalova için kritik çıkış!25 Nisan 2014
Kocamaz: İşini Doğru Yapan Kimsenin Ekmeğiyle Oynamayız19 Nisan 2014
MHP'li Bal Kastamonu'da Yaptıkları İtirazı Değerlendirdi14 Nisan 2014
Andımız'ı okuyarak göreve başladı10 Nisan 2014
YSK, MHP'nin Kastamonu itirazını kabul etti09 Nisan 2014
YSK, MHP'nin Kastamonu İtirazını Kabul Etti09 Nisan 2014
MHP'li Başkanın İlk İcraatı...08 Nisan 2014
MHP'nin 2014 yerel seçim karnesi31 Mart 2014
AFYONKARAHİSAR İLÇELERİ SONUÇLARI31 Mart 2014
CHP VE CEMAAT PKK İLE SEÇİM İTTİFAKI YAPTI30 Mart 2014
MHP’DE ZAFER YÜRÜYÜŞÜ COŞKULU GEÇTİ29 Mart 2014
MHP Grup Başkanvekili Vural, Marmaris'te29 Mart 2014
Rasim Acar;Eyüp Sultan'da Sabah Namazı Kılıp Dua Etti29 Mart 2014
BENİM OYUM MHPʹYE29 Mart 2014
Özsoy'dan Kayseri'li Hemşehrilerine Mektup!29 Mart 2014
“Büyükşehir’de ibre MHP’ye döndü”29 Mart 2014
ASLAN: HAYALİ SEÇMEN YAZIMLARINI TESPİT ETTİK28 Mart 2014
SANDIĞA GİDİN, EN DOĞRU KARARI VERİN28 Mart 2014
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ 29.03.2014CUMARTESİ GÜNÜ PROGRAMIDIR27 Mart 2014
Yozgat Belediyesi Bağımsız Adayı Refayi Yılmaz, MHP Lehine Adaylıktan Çekildi27 Mart 2014
Kocamaz: Mersin Üzerindeki Kirli İttifakı Bozacağız27 Mart 2014
MHP'den "CHP ile İttifak" İddialarına Bir Kez Daha Yalanlama...27 Mart 2014
MHP'li Günaydın: Mağdur Edilen Samsunlunun Ortak Adayı Olduk.27 Mart 2014
Yüreğir AK Parti'den MHP'ye 500 Kişi Katıldı.27 Mart 2014
ÇETİNKAYA, BUGÜN SAAT 19.15’TE KANAL 3 EKRANLARINDA27 Mart 2014
AKP’DE FATİH KORKUSU27 Mart 2014
Kandıra'da MHP'ye sevgi seli27 Mart 2014
Taşer İTO’da konuştu: Bu anlayışla yüz yıl geçse de EXPO’yu… 27 Mart 2014
Taşer’den sürpriz çöp önerisi27 Mart 2014
MHP'liler Caddelere Sığmadı27 Mart 2014
MHP Gaziantep Büyükşehir Adayının Eşi Bayan Erzin'den İlginç Tespit!!!26 Mart 2014
TBMM Başkanvekili Akşener Kocaeli'de26 Mart 2014
ÇETİNKAYA, BÜYÜK DESTEKLE MORAL BULDU26 Mart 2014
Marmara Gençlik Federasyonu'ndan Saffet Sancaklı'ya Tam Destek26 Mart 2014
MHP Belediye Başkan Adayı İstifa Ettiği İddiasını Yalanladı26 Mart 2014
Erzurumlu Hemşehrilerimiz Kararını Vermiş Durumda26 Mart 2014
Çetinkaya: MHP kirli hesapların ortağı olmayacaktır26 Mart 2014
MİLLETVEKİLİ YILMAZ ADAYLARI YALNIZ BIRAKMIYOR26 Mart 2014
AFYONKARAHİSAR KARARINI VERDİ26 Mart 2014
Ülkücüler Başbakanın semtinde kükredi26 Mart 2014
MİLLETVEKİLİ YILMAZ’DAN DİNAR İLÇESİNE ZİYARET25 Mart 2014
MHP Adayı Ali İpek Açıklaması25 Mart 2014
"Mehmet Tosun bu seçimi kazandı"25 Mart 2014
MHP'li Sözlü, projelerini tanıttı25 Mart 2014
Koray Önsel: Teslime hazırlansınlar 25 Mart 2014
MHP'li Aday Koçdemir: Gün Tek Yumruk Olma Günüdür25 Mart 2014
Akşener: "Temennimiz, hür iradeye dayanan güvenlikli seçim yapabilmemizdir"25 Mart 2014
Karabük Belediye Başkanı Vergili İddialı25 Mart 2014
ÇETİNKAYA’DAN ASILSIZ İDDİALARA SERT TEPKİ24 Mart 2014
Meral Akşener: Hani Apo ile görüşme yapan şerefsizdi, ne diyeceğiz şimdi sana?24 Mart 2014
Hakan Yakışan'a Aybastı Yakışanı yapacak!Gibi Gözüküyor.24 Mart 2014
MHP'li Aydın: Türkçe Olimpiyatları'na ev sahipliği yapacağız24 Mart 2014
Ferhat Günaydın: Türkçe Olimpiyatlarını İptal Etmeye Kimsenin Gücü Yetmez24 Mart 2014
MHP Denizli Adayı Ali İpek: Seçimi Biz Kazanacağız24 Mart 2014
Günaydın: Bu Milletin Karnı Çiçekle, Böcekle Doymuyor24 Mart 2014
Daşdan: MHP ile Çorum Hizmete Doyacak24 Mart 2014
Seçimler, Seçmenin Düğünüdür, Şölenidir.24 Mart 2014
Başkan Akın: Bartın Tarihinin En Büyük Projesi Gerçekleşiyor24 Mart 2014
MHP Elbistan Adayı Paksoy: Gönüllerle Geliyoruz24 Mart 2014
MHP'li Karakaya: Emeklerimizin Karşılığını Bir Hafta Sonra Alacağız24 Mart 2014
MHP Adayı Özsoy: Kayseri'nin Kaderi 30 Mart'ta Değişecek24 Mart 2014
'Demokrasi sokakta değil, sandıkta aranmalı'24 Mart 2014
Bu hırsızlıktan kurtulacağınızı mı sanıyorsunuz?24 Mart 2014
Adana'da MHP'ye sürpriz destek24 Mart 2014
'Oyunuzu verirken geleceğinizi düşünün'24 Mart 2014
MHP'nin Hakkari adayı Belkıs Öztunç: Kürt'üm MHP'liyim24 Mart 2014
ÇETİNKAYA:RANTIN DEĞİL HALKIN BAŞKANI OLACAĞIM23 Mart 2014
Artık Yeter Şimdi Söz İzmir`in!23 Mart 2014
Belsin halkı 'MHP' dedi23 Mart 2014
Canik Dağları Böyle Bir Miting Görmedi23 Mart 2014
ÇETİNKAYA’ DAN SOSYAL YARDIM MÜJDESİ23 Mart 2014
AFYONKARAHİSAR TÜRKİYEYE REZİL EDİLDİ23 Mart 2014
MHP İSTANBUL ADAYI ACAR: İSTANBUL'UN BÜTÜN KAYNAKLAR ISRAF EDILDI23 Mart 2014
AKP'DEN 1500 KIŞI ISTIFA EDEREK MHP’YE KATILDI23 Mart 2014
Hizmet yarışında siyasi kavga olmaz23 Mart 2014
İsa Günyeli Yerel Seçim alizlerini bir hafta kala sonlandırıyor.23 Mart 2014
MHP'li Koray Aydın 'Dan Başbakan Erdoğan'a : Katar'a Kaçacak23 Mart 2014
Oktay Vural Çan'da Halka Hitap Etti23 Mart 2014
ÇETİNKAYA’DAN BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU23 Mart 2014
Haram parayla İmam Hatip yapılabılır mı?22 Mart 2014
Başbakan insanlara kin ve nefret duygusu aşılıyor22 Mart 2014
SAFFET ACAR PROJELERİNİ AÇIKLADI22 Mart 2014
MHP HAKKINDA KARA PROPAGANDAYA SERT TEPKİ22 Mart 2014
ÇETİNKAYA, GİTTİĞİ HER YERDE BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR22 Mart 2014
YILMAZ:SÖZ KONUSU BAYAT İSE TEK ÇARE MHP21 Mart 2014
ÇETİNKAYA’DAN ŞEFFAF BELEDİYECİLİK SÖZÜ21 Mart 2014
Taşer’den Kocaoğlu’na ‘demokrasi’ çıkışı: Parti içinde… 21 Mart 2014
İsa Günyeli Karadeniz Analizlerinin İkincisi ile devam Ediyor...!21 Mart 2014
İsa Günyeli Analizlerine Karadeniz Devam ediyor.21 Mart 2014
YILMAZ EMİRDAĞ İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ20 Mart 2014
DP Adayı, MHP Adayı Lehine Yarıştan Çekildi20 Mart 2014
Akşener: Rize'de bir ihtar Başbakan'ın hayrına olur20 Mart 2014
FATİH ÇETİNKAYA’NIN AYAK SESLERİ!..18 Mart 2014
Murat Taşer: Her yerde Biz varız18 Mart 2014
1700 AK Partili MHP’ye geçti!17 Mart 2014
MHP MİLLETVEKİLİ YILMAZ SERT KONUŞTU17 Mart 2014
MHP'LI AKÇAY: 30 MART HELAL ILE HARAMIN SEÇIMIDIR17 Mart 2014
ÇETİNKAYA’DAN BİR YENİLİK DAHA/PROJELERDE KENTBİLİMCİ FARKI17 Mart 2014
MHP Adayı İpek'ten İlçelere Özel Konaklama Merkezleri17 Mart 2014
Karakaya: Başkent’i ‘boşkent’ yaptılar 17 Mart 2014
Meral Akşener Şile'nin köylerini gezdi17 Mart 2014
MHP İzmit'i Fethetti17 Mart 2014
Karakaya "Erzincan'a Hizmetkar Olmaya Hazırız"17 Mart 2014
Kadir Kara, Partililerine Yaptıklarını Ve Yapacaklarını Anlattı17 Mart 2014
Fatih’e destek Çığ gibi17 Mart 2014
SAFFET ACAR, AFŞARLILARI YALNIZ BIRAKMADI17 Mart 2014
ASLAN: AFYON, MHP’YE OLAN GÜVENİNİ GÖSTERDİ17 Mart 2014
İsa Günyeli İçanadolu Analizlerine Devam Ediyor...!16 Mart 2014
Zühal Topçu, Akın’a Destek Olmak İçin Bartın’a Geldi16 Mart 2014
Aytaç Durak Sözlü'nün Yanında Meydanlara Çıktı16 Mart 2014
Ne AKP, Ne CHP, İlle de MHP16 Mart 2014
MHP'LI KARAKAYA: BU DÖNEM AKP'YE BIR AYAR VERIN16 Mart 2014
Cengiz Ergün, Demirci'de Toplu Açılış Gerçekleştirdi16 Mart 2014
MHP'den Mehteranlı Seçim Yürüyüşü16 Mart 2014
Cengiz Ergün'den Selendi Çıkarması16 Mart 2014
Günaydın, "Ben bu seçimden zaferle ayrılacağım" 16 Mart 2014
MHP Adayı Coşkun Pendik'i Mehteranla Dolaştı16 Mart 2014
Başbakana Manisa'da MHP Bayrağı Sürprizi16 Mart 2014
İsa Günyeli İçanadolu Yerel Seçim Analizlerine Başladı.16 Mart 2014
FATİH ÇETİNKAYA 4 ORTAK RADYO YAYINININ KONUĞU OLDU16 Mart 2014
Tuğrul Türkeş:30 Martta Başbakanın kulağını bükün16 Mart 2014
Hüseyin Sözlü, "Helvadan Putları yıkacağız"15 Mart 2014
Ömer Küçük, “İlkeli, bilgeli, dürüst insanlarla yola çıktık. İnşallah halkımız da bunu takdir edecektir”15 Mart 2014
Ünver: "Yerel seçimlere az kaldı, 30 Mart'ta son sözü Sakarya söyleyecek!15 Mart 2014
Taşer Karikatürlerle Yüklendi14 Mart 2014
Aydın:Otobüs Terminali’nden şehir merkezine ulaşım noktasında çok ciddi düzenlemeler yapacağız” dedi.14 Mart 2014
MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN’ın 15- 21 Mart Tüketiciyi Koruma Haftası Mesajı13 Mart 2014
"Biz bu devlet için bedel ödedik"13 Mart 2014
MHP İZMIR ADAYI TAŞER PROJELERINI TANITTI13 Mart 2014
MHP'LI YILMAZ: ADANA AKP’NIN GÖZÜNÜ KORKUTTU13 Mart 2014
MHP'li Taşer: "Kadınlara Pozitif Ayrımcılık Yapacağız"12 Mart 2014
ÇOBAN’DA ÇETİNKAYA PANİĞİ BAŞLADI!..12 Mart 2014
İsa Günyeli Doğu Akdeniz Tahminlerini Paylaşıyor,Analiz Yapıyor10 Mart 2014
MHP Giresun Belediye Başkan Adayı Erzurum 7/24 Giresunlu'nun Hizmetinde Olacak10 Mart 2014
Arif Demirören: Nilüfer'e Hak Ettiği Hizmeti Sunacağız10 Mart 2014
ASLAN: ŞEFFAF BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI SUNACAĞIZ10 Mart 2014
“Sükûnetli ve Hoşgörülü Olacağız”10 Mart 2014
Bağımsız aday MHP'li adayın lehine çekildi10 Mart 2014
KARAKAYA: SAHTE DÜZMECE ANKETLERIYLE BU MILLETI KANDIRMAYA ÇALIŞIYORLAR10 Mart 2014
MHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SAFFET ACAR İYAŞTA10 Mart 2014
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Kamil Aydın, Samanyolu Haber televizyonunda Erzurum’u anlattı.09 Mart 2014
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Samsun'da sırılsıklam oldu...09 Mart 2014
Bahçeli: Önce Ülkem, sonra Milletim, sonra Partim09 Mart 2014
İsa Günyeli Orta Akdeniz Analizi İle Analizlerine Devam ediyor.09 Mart 2014
Tuğba Özay'dan Ali Uğur Akbaş'a seçim desteği09 Mart 2014
"AKP'de tehdit ve panik dönemi başladı"09 Mart 2014
MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TOPÇU, BURDUR'DA09 Mart 2014
Halaçoğlu: AKP'li vekiller Meclis'te şirket temsilcisi gibi çalışmakta09 Mart 2014
MHP ANTALYA BÜYÜKŞEHIR ADAYI ÇELIK'TEN "KADIN KÜLTÜR KONAKLARI" SÖZÜ09 Mart 2014
Konyalılar Şehri Yönetenlerden Daha İleri Görüşlü...08 Mart 2014
Isparta'ta Aleviler'den MHP'ye destek kararı08 Mart 2014
Beyoğlu'nda Osman GÜR fırtınası!08 Mart 2014
MHP Erzincan Adayı Hamdi Karakaya Kadınlar Gününü Kutladı08 Mart 2014
İsa Günyeli Yerel Seçim Analizlerine Akdeniz Bölgesi'nin Batısından Başladı.08 Mart 2014
ÇETİNKAYA:SIRÇA SARAYLARINDAN YÖNETİLMEYECEĞİZ07 Mart 2014
AKP seçimde de hırsızlık peşinde07 Mart 2014
ÇETİNKAYA:PROJELERİMİZLE AFYON’U DEĞİŞTİRECEĞİZ06 Mart 2014
MHP'LI VURAL: RIZELILERI YAŞATMAK IÇIN ÇAYA IHTIYAÇ VAR06 Mart 2014
Taşer’den İzmir’e ‘muhteşem sahiller’ sözü! 06 Mart 2014
MHP'li Taşer, İzsiad'ın Konuğu Oldu.06 Mart 2014
ARTIK İHTİYAÇ SAHİBİ TEŞHİR EDİLMEYECEK05 Mart 2014
MHP Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Sayın Doç. Dr. F. Şinasi Kazancıoğlu İle Söyleşi05 Mart 2014
MHP Ladik Seçim Koordinasyon Merkezi Açıldı05 Mart 2014
Taşer’den pankart şov: Çare MHP! 05 Mart 2014
Çetinkaya’nın ayak sesleri05 Mart 2014
ÇETİNKAYA, BAŞBAKAN’LA MI YARIŞIYOR04 Mart 2014
İSTANBUL’DA ULAŞIM CİDDİ PROBLEM AMA AFET DAHA ÖNEMLİ04 Mart 2014
AYTAÇ DURAK ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ.!04 Mart 2014
AK Parti İzmir'de toplu istifa!04 Mart 2014
MHP’den Birlik Beraberlik Gösterisi!Diğer Partilere Örnek Olsun.04 Mart 2014
Devlet Bahçeli: Sandığınıza sahip çıkın çalıntı olabilir04 Mart 2014
FATİH ÇETİNKAYA, GÜVENEVLER MAHALLESİNDE04 Mart 2014
AKP’DEN ISTIFA EDEN 315 KIŞI AMPUL KIRIP MHP’YE KATILDI03 Mart 2014
MHP İstanbul adayı Acar,Başbakan'ı eleştirdi. 03 Mart 2014
Sarıoğlan'da MHP Coşkusu03 Mart 2014
KERİM YILMAZ İSİMLİ ÇOCUK DEVLET BAHÇELİ’NİN YÜZÜNÜ SEVDİ03 Mart 2014
MEVLÜT KARAKAYA: ANKARA ŞU ANA KADAR RANTA DAYALI YÖNETİLDİ03 Mart 2014
Nilüfer’de Tüm Mahalleler Eşit Hizmeti Alacak”02 Mart 2014
MHP ANKARA BÜYÜKŞEHIR ADAYI PROF.DR.KARAKAYA PROJELERINI TANITTI02 Mart 2014
MHP Bilecik Belediye Başkan adayı Şensoy: "Mesleğimizin önemli rolü gittikçe artmaktadır"02 Mart 2014
Eski Bakan Koçak ve Muhtarlardan MHP Adaylarına Destek02 Mart 2014
Kazancıoğlu, seçim çalışmalarını sürdürüyor.02 Mart 2014
MHP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Örs: "Seçim çalışmalarında gidilmedik köy ve mahalle bırakmayacağız"02 Mart 2014
MHP MERKEZ SEÇİM BÜROSU AÇILDI01 Mart 2014
İSA GÜNYELİ EGE BÖLGESİ SON AYAĞI BÜYÜKŞEHİRLERİ ELE ALDI!01 Mart 2014
MHP'LI VURAL: ANADOLU’YU ADIM ADIM FETHE BAŞLADIK01 Mart 2014
MHP'LI ÖZSOY: SEÇIM IŞLERI YEMEKLE DEĞIL, YÜREKLE OLUR01 Mart 2014
Enginyurt: AKP'liler paranın işe yaramadığını görecek01 Mart 2014
İSA GÜNYELİ EGE BÖLGE'SİNDEN AFYON,UŞAK VE MANİSA İLERİNİ DEĞERLENDİRİYOR!28 Şubat 2014
MHP Adayı Koçdemir: Bursa Önemli Tasarım Potansiyeline Sahip28 Şubat 2014
MHP Adayı Çelik Anket Sonucunu Açıkladı28 Şubat 2014
MHP İZMIR BÜYÜKŞEHIR ADAYI TAŞER: BIZ HAYAL SATMIYORUZ28 Şubat 2014
MHP MERKEZ SEÇİM OFİSİ YARIN AÇILIYOR28 Şubat 2014
‘Dinar’ın Hizmetkarı Olmaya Devam Edeceğiz’28 Şubat 2014
‘Kiliseye giderim, Allah’ımı bilirim, MHP’liyim’27 Şubat 2014
İSA GÜNYELİ İLE YEREL SEÇİM SÜRECİNDE KÜTAHYA!!!27 Şubat 2014
YEREL YÖNETİMLERE ÖRNEK OLACAĞIZ27 Şubat 2014
MHP Adayı Altuntaş Belediye'ye çıkarma yaptı27 Şubat 2014
Kadınlardan MHP Adayı Ali İpek'e Destek27 Şubat 2014
MHP Giresun Belediye Başkan Adayı Orhan Erzurum Hedefini Açıkladı27 Şubat 2014
Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'dan İyi Niyet İmzası...27 Şubat 2014
Örs: "Büyükşehir belediye başkanlığına giden yolda büyük destek aldık27 Şubat 2014
MHP Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Kamil Aydın Tortum'da...27 Şubat 2014
ÇETİNKAYA: EN ÜCRA KÖŞEYE ULAŞACAĞIZ26 Şubat 2014
MHP İL BAŞKANI YILDIZ: YOLSUZLUK IÇIN 76 MILYONDAN HELALLIK ALINMALI26 Şubat 2014
İsa Günyeli Hasülkühaber olarak Yerel seçim Analizlerine Devam Ediyor!26 Şubat 2014
MHP, ANKARA YOLUNUN ALTINI, BURSA' NIN ÜSTÜ YAPACAK 25 Şubat 2014
Yerel Seçim Marmara Bölgesi Analizinde Son Büyükşehir Sakarya!25 Şubat 2014
İsa Günyeli Bölge Bölge Analizini Marmara ile Başlatıyor!24 Şubat 2014
BÜTÜN PLANLAMALAR BİRLİK İÇİNDE NİĞDE’Yİ GELİŞTİRMEYE YÖNELİK OLACAK24 Şubat 2014
FİKRET ÇITIRGI, ÜRETKEN BELEDİYECİLİK İLKELERİNİ AÇIKLADI24 Şubat 2014
MHP Konya Doğanhisar’da gövde gösterisi…24 Şubat 2014
MHP ATAŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ZEKİ BULUT’TAN GÖRKEMLİ AÇILIŞ23 Şubat 2014
MHP Istanbul Adayı Acar: 2 Milyar Dolar Yatırımla 3. Havalimanına Gerek Kalmaz23 Şubat 2014
MERAL AKŞENER: BAHÇELI TÜRKIYE'NIN ISTIKRARININ TEMINATIDIR23 Şubat 2014
Kıraç'tan MHP'li Başkan için seçim şarkısı23 Şubat 2014
İşte MHP'nin kadın Başkan adayları22 Şubat 2014
MHP'LI SANCAKLI: KOCAELI HALKININ KAPTANIYIM22 Şubat 2014
Bir Belediye Başkan Adayı da Bizden22 Şubat 2014
MHP BÜYÜKÇEKMECE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI YAŞAR DERİN...22 Şubat 2014
Sabri Şenel'den Hasan Can'a son uyarı "Bu Pisliğini temizle"22 Şubat 2014
MHP Giresun Aday'ından Seçim Bürosuna Görkemli Açılış22 Şubat 2014
İsa Günyeli Yerel Seçim Atmosferini ve Partilerin Bölge Bölge Durumlarını Ele Alıyor!22 Şubat 2014
BURALAR RANT KAPISI OLMAYACAK21 Şubat 2014
Bugün değerlerimiz tehdit altındadır.21 Şubat 2014
MHP'ye Şanlıurfa'da aşiret desteği !21 Şubat 2014
Diğer adaylar yolsuzluklarla, ben ise projelerimle konuşuluyorum21 Şubat 2014
MHP KIRIKKALE ADAYI PEKDOĞAN PROJELERINI AÇIKLADI21 Şubat 2014
MHP YOZGAT ADAYI BEKTAŞ’DAN ESNAF ZIYARETI20 Şubat 2014
MHP KAYSERI ADAYI ÖZSOY: ESNAF SIFTAHSIZ DÜKKAN KAPATIYOR VE ZOR DURUMDA20 Şubat 2014
MHP ADANA ADAYI SÖZLÜ SÖZ VERDI20 Şubat 2014
MHP DENIZLI ADAYI İPEK: AB ÜLKELERI DENIZLI’YI ÖRNEK GÖSTERECEK20 Şubat 2014
ANKARA'NIN BAŞKANI BEN OLACAĞIM20 Şubat 2014
Taşer’den çifte salvo: İzmir’den elinizi çekin! 20 Şubat 2014
MHP Adayı Taşer: Izmir'de Arabesk Belediyecilik Yapılıyor20 Şubat 2014
Gençler Çetinkaya'yı Yalnız Bırakmadı20 Şubat 2014
MHP Eyup adayı Bugün TV'de iddialı konuştu.19 Şubat 2014
Başbakan aldığı yüzde 50 oyla güç zehirlenmesine uğradı19 Şubat 2014
MHP MALATYA ADAYI KAZANCIOĞLU: ULAŞIM ALTYAPISI SÜRATLE REVIZE EDILMELI18 Şubat 2014
Murat Taşer: “İzmir’in ‘HALİ’ hal değil”18 Şubat 2014
ÇETİNKAYA PROJELERİNİ BASINLA PAYLAŞTI18 Şubat 2014
MHP' İSTANBUL ADAYI RASIM ACAR: BÜTÜN KESIMLERI FIŞLEDILER18 Şubat 2014
MHP KÜTAHYA ADAYI ALIM IŞIK: MHP’NIN SEÇIM ÇALIŞMALARI ENGELLENIYOR18 Şubat 2014
"Eğer Söz Verip Yapmazsam Beni Kovun"18 Şubat 2014
MHP ERZURUM ADAYI KAMIL AYDIN'DAN TURIZM VURGUSU…18 Şubat 2014

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI

EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI

Türk Çocuğu Ecdadını Tanıdıkça!
Daha Büyük İşler Yapmak İçin!
Kendinde Kuvvet Bulacaktır.

CH