Doğumuyla dünya şereflendi

30 Kasım 2017
776 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak Mevlid Kandili nedeniyle mesaj yayınladı.

Peygamber Efendimizin (sav) doğumuyla dünyanın şereflendiğini ve aydınlandığını söyleyen Parsak, “Yüce Peygamberimiz (sav) bizim önderimiz, ışığımız, yol göstericimizdir” dedi.
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)’ın doğumunun 1446. Yılı nedeniyle yazılı bir açıklama yapan MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak tüm hemşerilerimizin mübarek Mevlid Kandilini kutladı.

EFENDİMİZİN TEBLİĞİ İLE HUZUR BULABİLİYORUZ
İki cihan serveri Peygamber Efendimizin doğumunun 1446. Yılına girdiğimizi ifade eden Parsak, “ Riya, inkar, yalan, aldatma, vefasızlık ve hainlik altın çağını yaşıyor olsa da, Peygamber efendimizin tebliği ile yolumuzu hak yoluna çeviriyor, O’nun hadisleriyle huzur ve mutluluk duyuyoruz” dedi.

O’NUN YOLUNDA GİTMELİYİZ
Bugün İslam dünyasının büyük kargaşalar, sıkıntılar yaşadığını ifade eden Parsak, “İslam ülkeleri maalesef birbiriyle savaşmaktan gözünü dışarıya bile çıkaramamaktadır. Oysa Peygamberimiz bizlere birlik olma tavsiyesinde bulunmuştur. Her gün iç çekişmeler yüzünden yüzlerce Müslüman katledilmektedir. İslam ülkeleri birbirine düşman gözüyle bakmaktadır. Peygamber Efendimiz bizlerin önderidir. Bizlere bıraktığı birlik-beraberlik mirasına hepimizin sahip çıkmasını diliyoruz” dedi.

PEYGAMBERİMİZİN ÖVDÜĞÜ AHLAKA SAHİP OLMALIYIZ
Peygamber Efendimizin bir hadisinde “Nerede olursan ol Allah’a karşı gelmekten sakın; yaptığın kötülüğün arkasından bir iyilik yap ki bu onu yok etsin. İnsanlara karşı güzel ahlakın gereğine göre davran” buyurduğuna dikkat çeken Parsak,  devamında ise Ülkücünün ahlak anlayışından bahsetmiştir.

Seyyid Ahmed Arvasi Ülkücüyü tanımlarken “Türk-İslâm Ülkücüsü, İslâm’ın ahlâk ve faziletine göre yaşamak azim ve kararındadır. Bu Allah ve Resulünün sevdiği ve övdüğü ahlâka sahip olmak iradesini ifade eder.” Demiştir.  Bizler de;İ'lay-ı Kelimetullahdavasının neferleri olarak yaşam tarzımızla, ahlak anlayışımızla Peygamber efendimizin sevdiği ve övdüğü faziletlere kavuşmak için daha çok  çalışmalıyız. Peygamberimizin hayatı hepimiz için örnek olmalıdır” dedi.

KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN
Tüm Türk-İslam dünyasının mübarek Mevlid Kandilini kutlayan Parsak, “Peygamberimizin dünyayı şereflendirişinin 1446. Yılı ve Mevlid Kandilinin ülkemize ve dünyaya barış, sevgi ve hoşgörü getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz eder, selam ve saygılarımı sunarım” dedi.   

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber