'Cumhur İttifakı zaferle sonuçlanacak'

12 Mayıs 2018
612 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Prof.Dr. Kamil Aydın, "Yüce Türk milleti cumhurun ittifakını destekleyecek ve 24 Haziran'da MHP'nin ilkeli duruşunu dikkate alarak gereğini yapacaktır" dedi.

Cumhur İttifakı'nın zaferiyle Türk siyasetinin yeni sistem içerisinde önünün açılacağını belirten Aydın, "Türkiye üzerinde kolektif bir üst akıl oluşturarak hesap kitap yapan iç ve dış odakların hesapları bozulup başlarına geçirilecektir" diye ifade etti. 

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Prof.Dr. Kamil Aydın, Ortadoğu Gazetemizi ziyaret ederek, Yazıişleri Müdürü Mehmet Müftüoğlu'na gündeme dair açıklamalarda bulundu.

 

ORTADOĞU'DA KARTLAR YENİDEN KARILIYOR

Son zamanlarda Ortadoğu'da kartların yeniden karıloığını belirten Aydın şunları söyledi:

"Özellikle Türk Silahlı Kuvvetleri'nin El Bab, Zeytin Dalı ve Afrin Operasyonları bölgede uzun vade hesap ve planlar yapan İsrail, ABD ve Körfez ülkelerini yeni adımlar atmaya zorlamıştır. Bunun en somut göstergesi Fransa'nın da katılımıyla bölgede gerginliği artıracak gelişmelerdir. Trump'ın İran'la daha önce Obama döneminde yapılan Nükleer Anlaşmayı iptal etmesi bırakın bölgeyi AB ülkelerini bile hayrete düşürmüştür. 

Öte yandan ABD büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınma girişimleri ve en son Fransa'da eski siyasilerin, sözüm ona aydınların, Kuran-ı Kerim'e fütursuzca dil uzatmaları bölgeyi yeniden ısındırmıştır. 

 

CUMHUR İTTİFAKI'NA KARŞI 4 BENZEMEZ İTTİFAK

Lübnan'daki seçim sonuçları ve 24 Hazirandaki Türkiye'deki seçimler de hem ABD hem de AB ülkeleri tarafından ilgiyle takip edilmektedir. 

İç siyasette ise;  Sayın Genel Başkanımızın Devlet Bahçeli bey aylar önce Türk siyasetinde 3. Dönem olarak algıladığımız Cumhurbaşkanlığı Hükümet etme sistemine geçişin sağlıklı ve istikrarla sağlanması için "50+1"e ulaşacak bir ittifakın şart olduğunu belirtmesi ve bunu "Cumhur İttifakı" adıyla somutlaştırmasına rağmen, o gün ağır eleştirilerde bulunanların bugün alelacele bir araya gelmesi de sorgulanması gereken bir durumdur. 

Özellikle iki siyasi kutbun her türlü tonlarını taşıyan dört benzemez partinin bir arada Millet İttifakı adı altında birleşmesi izaha muhtaçtır. 

 

MHP NET BİR MİLLİ DURUŞ SERGİLEMİŞTİR

Hele hele CHP'nin 15 milletvekilinin jet hızıyla başka bir partiye gidip tekrar geri dönmesiyle birlikte Cumhurbaşkanı aday adaylarına CHP teşkilatlarının imza kampanyaları düzenlemeleri de yıllarca tartışılacaktır. 

Bu anlamda özellikle 15 Temmuz hain kalkışması süresince ve akabindeki dönemde 3 boyutlu terörle mücadelede parti tüzük ve programlarında açıkça öngördüğü gibi söz konusu devletin ve milletin birlik ve bekası olduğunda siyasi mülahazalarını bir tarafa bırakan MHP ve onu siyasi feraseti ve öngörüsü yüksek lideri açık ve net bir milli duruş sergilemiştir. 

 

24 HAZİRAN CUMHUR İTTİFAKI'NIN ZAFER GÜNÜ OLACAK

Bu duruşun farkında olan yüce Türk milleti cumhurun ittifakını destekleyecek ve 24 Haziran'da MHP'nin bu ilkeli duruşunu dikkate alarak gereğini yapacaktır. Cumhur İttifakı'nın zaferiyle Türk siyasetinin yeni sistem içerisinde önünün açılacağını belirten Aydın, "Türkiye üzerinde kolektif bir üst akıl oluşturarak hesap kitap yapan iç ve dış odakların hesapları bozulup başlarına geçirilecektir"

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber