Ana Sayfa > SİYASET

Bahçeli’den Akpınar’a çağrı!
26 Aralık 2018
Bu haber 666 kez okundu
MHP lideri Bahçeli, sabah kahvaltısında gazete, televizyon ve ajansların Ankara Temsilcilerinin sorularını cevapladı ve hükümete bir teklifte bulundu. ..Bir televizyon programında hükümete yönelik hoş olmayan ifadeler kullanan sanatçı Metin Akpınar’a da ”özür dilemesi” yönünde çağrıda bulunan Devlet Bahçeli, Hulusi Akar-Özgür Özel tartışmasına da değindi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

KÜRESEL ZİRVE TOPLAYALIM

Türkiye’nin terörle mücadelede çok keskin ve kararlı bir tutumu olduğuna işaret eden MHP Lideri Bahçeli, “Fırat’ın doğusuna yapılacak olan operasyona desteğimiz tamdır” dedi

Bahçeli, ABD’nin çok kişinin beklemediği bir anda Suriye’den askerlerini çekeceğini, kararın ABD’de Türkiye’den fazla yankı bulduğunu söyledi. Kararın sebeplerinin tam kestirilemediğini, ancak tahmin ettiklerini belirten Bahçeli, “Terörle mücadele kesintiye uğratmamak için Fırat’ın doğusuna müdahaleyi Türk milleti arzulamaktadır. Biz de gerçekleşeceği inancındayız” dedi.

ESAD’LA DİYALOGDAN YANA DEĞİLİM

Bahçeli, “Düşünce olarak Esad rejimi ile herhangi bir şart altında Türkiye’nin bir diyalog kurmasından yana değilim. Türkiye’nin kat etmiş olduğu ve sosyal maliyeti çok yüksek bir terörle mücadeleyi sonunda getirip Esad’ın tercihine ve onun iradesine teslim etmek Türkiye Cumhuriyeti devleti için en büyük kayıp ve ayıp olur” açıklamasında bulumdu.

KURAN’A, BAYRAĞ’A, SİLAHA SAHİP ÇIK

Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar ile CHP’li Özgür Özel arasındaki tartışmanın Türkiye’yi çok üzdüğünü anlatan Bahçeli, “CHP’nin grup başkan vekili, çirkin üslubu aşağılayıcı tavırları ne CHP’ye ne de Türkiye’ye bir fayda sağlar. Bundan en büyük zararı da o şahıs görür. Hulusi Paşa’ya kendisine hediye ettiğimiz Kuran’a, Bayrağ’a, silaha sahip çıkmıştır” dedi.

‘BEŞE’ DÜNYAYI TESLİM ETMEK DOĞRU DEĞİL

Bahçeli, Türkiye’nin Cumhuriyet dönemi içerisinde bu kadar çok yönlü bir politika takip etmesine şahit olunmadığını söyledi ve İstanbul ya da Ankara’da küresel güçlerin katılacağı bir zirve yapılmasını teklif etti. Bahçeli, “Zirvede, Orta Doğu’daki her türlü çatışma, göçler ne varsa karşılıklı görüşmelerinde yarar var. ‘Dünya beşten büyüktür’ sözü doğru bir sözdür. 192 ülkenin olduğu yerde ‘beşe’ dünyayı teslim etmek doğru değildir” dedi.

ÜÇ BÜYÜKŞEHİR BİZDEN OLACAKTIR

‘Cumhur İttifakı’ yüzde 52 altına düşmeyecek bir sonucu sağlamasının acımasız muhalefetin ülkeyi kaosa sürükleyecek yanlışlardan Türkiye’yi kurtaracağını kaydeden Bahçeli, “Sayın Cumhurbaşkanı, Osmaniye’de aday göstermemeyi prensip belirlediğini ifade etti. Adana, Mersin ve Manisa’da AK Parti’nin ılımlı yaklaştığı kanaatindeyim. Üç büyükşehir bizden olacaktır” diye konuştu.

KENDİSİNE YAZIK ETTİ

Metin Akpınar’ın bir televizyon programındaki sözlerinin hoş olmadığını ifade eden Bahçeli, “Mussolini, Clara ile ayaklarından asılmıştır. Bu resim korkunç bir resimdir. Hem kendisine yazık etti hem demokrasiye yazık etti. Türk toplumu geleneğinde ayaktan asılma yoktur. Hiçbir siyasetçinin hakkında düşünülmeyecek bir durumdur. Önerim Abuzer Kadayıf’ı seyretsin” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Terörle mücadeleyi kesintiye uğratmamak, yarıda bırakmamak için Fırat’ın doğusunda beklenen müdahaleyi Türk milleti arzulamaktadır. Biz de gerçekleşeceği inancındayız.” dedi.

Bahçeli, basın kuruluşlarının Ankara temsilcileriyle düzenlediği sohbet toplantısında, sosyal, siyasi ve ekonomik gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı.

Bahçeli, bir soru üzerine ABD’nin çok kişinin beklemediği bir anda Suriye’den askerlerini çekeceğine dair görüşünün Türkiye’de yankı bulduğunu, ABD’de ise Türkiye’den daha fazla yankı bulduğunu vurguladı. Bu kararın gerçek sebeplerinin ne olduğunu tam kestirmenin, bilmenin mümkün olmadığının altını çizen Bahçeli, “Bunu öğrenebilmenin tek bir yolu vardır; o da ülkeyi yöneten değerli şahsiyetlerin konuları incelerken, kamuoyunda bilmesi gereken boyutlarıyla da bilgilendirmelerinde yarar vardır. Muhalefet partisi olarak ABD’nin ani kararının önünde ve arkasında ne yatmaktadır bunu bilemiyorum ama tahmin etmemek de mümkün değildir. Onu da tahmin edebilecek bir birikim içinde olduğumuzu da ifade etmek isterim.” diye konuştu. Türkiye’nin terörle mücadelede çok keskin ve kararlı bir tutumu olduğuna işaret eden Bahçeli, bunun Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekatları olarak ortaya konduğunu ve hayırlı sonuçların elde edildiğini dile getirdi. Bahçeli, “Terörle mücadele kesintiye uğratmamak yarıda bırakmamak için Fırat’ın doğusundaki beklenen müdahaleyi de Türk milleti arzulamaktadır. Biz de gerçekleşeceği inancındayız. Terörle mücadelede de bugünkü Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne MHP olarak tam desteğimizi sürdürmekteyiz.” dedi. Dünyadaki ekonomik dalgalanmaların özellikle kırılganlıkları yüksek ekonomileri daha fazla etkilediği belirtilerek, 2018’deki ekonomi ile ilgili atılan adımların önlemleri nasıl değerlendirdiği sorulan Bahçeli, bütçe görüşmelerinin geçen hafta içerisinde tamamlandığını ve oylamasının yapıldığını hatırlattı. Bahçeli, MHP’nin yurt dışında görevli bir milletvekili haricinde 49 oy kullanmak suretiyle bütçenin kabulü noktasında tasarrufunu ortaya koyduğunu söyledi. 2019’da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk bütçesiyle girildiğini aktaran Bahçeli, burada belirlenen politikaların sonuçlarının 2019’un ilk üç ayında kendini göstereceğini ifade etti. “Türkiye’nin şu anda Suriye’nin geleceği konusundaki iki parametresi Suriye’nin toprak bütünlüğü ve ikincisi de PKK’nın uzantıları olan terör örgütleri ile mücadele. Burada Suriye’nin toprak bütünlüğü ve PKK ve YPG’nin etkisinin sınırlandırılması amacıyla rejimle de belli oranda Ankara ile Şam arasında bir diyalog kurulmasını gerekli görüyor musunuz?” sorusuna Bahçeli şu yanıtı verdi:

“Düşünce olarak Esad rejimi ile herhangi bir şart altında Türkiye’nin bir diyalog kurmasından yana değilim. Türkiye’nin katetmiş olduğu ve sosyal maliyeti çok yüksek bir terörle mücadeleyi sonunda getirip Esad’ın tercihine ve onun iradesine teslim etmek Türkiye Cumhuriyeti devleti için en büyük kayıp ve ayıp olur. O bakımdan Türkiye’nin çok yönlü takip etmiş olduğu politikalar sonucunda, Esad rejimi demokrasi içerisinde değişikliğe uğrayabilecek gayretleri ve dünya kamuoyunu bu manada olgunlaştırabilecek yaklaşımlarına devam etmek suretiyle demokratikleşme sürecini hızlandırıp, Suriye’yi Esad rejiminden kurtarmak, bununla ilgili olarak da Soçi’den başlayan, Tahran’da devam eden çok yönlü bir politika takip edilmektedir. Bu politika yerindedir.” Devlet Bahçeli, Türkiye’nin Cumhuriyet dönemi içerisinde bu kadar çok yönlü bir politika takip etmesine şahit olunmadığını, bu konuya partizanca yaklaşarak, gelişmelerin üstünü örtmek gibi bir düşünceye saplanmanın da doğru olmadığını vurguladı. Türkiye’nin dün batıdan bazı tavsiyelerle politikasını şekillendirirken, şimdi batı ve doğuyu şekillendirebilecek bir kararlılıkla politikasını sürdürdüğünün altını çizen Bahçeli, telefon diplomasisi ile bir tarafta Washington, bir tarafta Moskova bir tarafta diğer ülkeler her gün aranmak suretiyle Türkiye’nin tezlerinin anlatılmaya çalışıldığını aktardı. Bahçeli, şöyle devam etti: “Türkiye’nin yakalamış olduğu dış politikadaki bu etkin inisiyatifi kaybetmemelidir. Onunu için de bugüne kadar takip eden politikaları çok yönlü geliştirmesinde yarar vardır. Ayrıca da MHP olarak batıda ve doğuda bu kadar etkin bir konuma gelmişken, Orta Doğu ve dünyadaki çatışmalara da son verebilecek, istikrar sağlayabilecek, demokratikleşme sürecini hızlandırabilecek diyalogları başkalarının eline de bırakmamak lazımdır. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çok yönlü değerlendirmeler ışığında kararlı tutumu bir yandan devam ederken, benim şahsen önerim İstanbul veya Ankara’da küresel güçlerin büyük zirvesini gerçekleştirebilecek bir daveti yapmasında yarar vardır. Orta Doğu’da bu kadar sıcak bir iklim varken onu kilometrelerce uzaklıktaki ülkelerin istihbarat kaynakları veya onların bir takım tasarruflarına bırakmamak, Türkiye’ye yakın bir komşu ülke olarak Orta Doğu’daki istikrarı da sağlayıcı bir kararlılıkla küresel güç zirvesinin yapılmasında bütün Orta Doğu’daki her türlü çatışmayı, göç esasını ne varsa karşılıklı görüşmelerinde yarar vardır. Öneriyi dikkate alırlar mı bilemiyorum ama almamış olsalar dahi küresel güçlerle olan ilgi ve irtibat devam ediyor. Mesela son asker çekme konusu üzerinden 14 Aralık’ta yapılmış olan bir telefonla Türkiye’nin kanaatinin alınması Orta Doğu’daki Türkiye’nin varlığının ve Orta Doğu’nun yeniden şekillenmesindeki yüksek katkısının da bir işareti olarak kabul edilmelidir. Artık Türkiye kabuğunu yırtmıştır. Güçlü devlet anlayışını artık çok çevrelere kabul ettirmek durumunda olmuştur.”

– “5 TANENİN İÇİNDE DİĞER ÜLKELER DE DÖNÜŞÜMLÜ OLARAK BULUNMALIDIR”

Bahçeli, “Dünya 5’ten büyüktür” sözünün doğru olduğuna işaret ederek, “192 ülkenin olduğu yerde 5 kişiye dünyayı teslim etmek yanlıştır. Bu 5 tanenin içinde diğer ülkeler de dönüşümlü olarak bulunmalıdır ama Türkiye de daimi ülke olarak bu işin içerisinde sürekli kalıcı olmalıdır diye düşünüyorum.” dedi. Devlet Bahçeli, “ABD’nin Suriye’den çekilme kararının ardından terör örgütü PKK’nın da diğer ülkelerle yeni pazarlık girişimlerine başladıkları görülüyor. Bir yandan da cezaevlerindeki DEAŞ militanlarını serbest bırakma yönünde bir tehditte bulunuluyor. Bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu girişimin ardından Türkiye’deki uyuyan hücreleri harekete geçirme gibi bir girişim olur mu?” sorusu üzerine, Türkiye’nin terörle mücadelede kararlı bir mücadele yürüttüğüne işaret etti. Bahçeli, şu değerlendirmeyi yaptı: “1978 yılında Diyarbakır Lice ilçesi Fis köyünde PKK 1. Olağanüstü Kongresi ile birlikte başlamış olan Büyük Kürdistan hevesinin, 1984 yılında Eruh ve Şemdinli baskını ile silahlı propagandaya dönüştüğü günden bu yana PKK, terörle mücadelede Türkiye’nin önemli bir baş ağrısı olmuştur. Bugün gelinen nokta önemlidir, Türkiye kazanımları olan bir ülke konumuna gelmiştir. Terörün kökü kazınmalıdır, Suriye’de nerede olursa olsun. Bu konudaki kararlılık devam etmelidir. Zaten o Büyük Kürdistan’ın birinci sacayağı Türkiye’dir, ikinci sacayağı Suriye’dir, üçüncü sacayağı Irak’tır, dördüncü sacayağı İran’dır. Irak’ta hepinizin bildiği gibi Barzani yönetimi ile ilgili bir özerk yapılanma söz konusu olmuştur, başta türlü gelişmeler de olmuştur ama Türkiye’nin kararlı duruşu ile o etki zayıflatılmıştır. Ama üç kantonun birleşmesiyle orada Suriye’de bir koridor açılması ve orada bir devletçiğin kurulması noktasındaki terör faaliyeti hiç ihmal edilmemelidir. Buna da müsaade edilmeyecek kararlılık her zaman gösterilmelidir.”

– “SİYASETEN İTİBARI SIFIRLANMIŞ BİR KİŞİ”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a yönelik sözlerine ilişkin bir soru üzerine Bahçeli, şöyle konuştu: “Bu Türkiye’yi çok üzmüştür. CHP’nin Grup Başkanvekili olan şahsiyet, televizyonlarda milletimizin de gözlerinin önündeki o çirkin üslubu, aşağılayıcı bakış açıları ne CHP’ye bir fayda sağlar ne kalkar Türkiye’ye bir fayda sağlar. Bundan en büyük zararı da zannediyorum o şahıs görür. Çünkü siyaseten itibarı sıfırlanmış olan bir kişi olarak toplumda kabul görür hale gelmiştir.” Hulusi Akar’ın Genelkurmay Başkanı olmasının ardından tebrik ziyaretine gittiğini aktaran Bahçeli, “2 Ekim 2015’te Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar Paşa’yı ziyaret ettim. Orada diğer Genelkurmay başkanlarında yapmadığım bir olayı gerçekleştirdik. O da şudur; Sayın Hulusi Akar Paşa’ya Kuran’ı Kerim, Tük Bayrağı ve altın kaplama bir silah hediye ettim. Önemli bir şeydir bu. Bu neden aklıma geldi? Niçin Hulusi Akar Paşa’ya verildi, ondan evvel niye verilmedi? 2015, 2016 Temmuz vesaire gelişmeleri dikkate aldığınız vakit, bunda önemli bir şey oldu böyle bir aklımızdan geçen. Geleceği okuma demeyeceğim ama bu anlamlı bir hediyeyi verme ihtiyacı hissettim.” açıklamasında bulundu. Bu arada Bahçeli, Akar’a verdiği hediyelerin fotoğrafını da basın mensuplarıyla paylaştı. “Emanet anlamında mı?” sorusu üzerine Bahçeli, “Hayır, bu bir hediyedir.” dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, şunları kaydetti: “Hediyenin unsurları, Kuran’ı Kerim, bayrak ve silah. O günden sonraki gelişmeleri dikkate alınca bunu verdiğime çok memnun olduğum kanaatindeyim. 15 Temmuz 2016’daki FETÖ ihanetine karşı bugün lüzumsuz konuşmayla bu inciten şahıslara cevaben söylüyorum. Hulusi Akar Paşa, Kuran’a sahip çıkmıştır, bayrağa sahip çıkmıştır, silaha sahip çıkmıştır. Eğer Meclis’teki şekliyle kendisine yöneltilen baskıyı yerine getirmiş olsaydı bugün burada bir toplantımız olmazdı, Meclis olmazdı başka şeyler olurdu. Bu bakımdan CHP, siyasetin söylüyorum içinizde CHP ile sıkı ilişkiler içinde olan değerli basın mensupları da vardır, onları da incitmek istemiyorum fakat bir çeki düzen vermelerinde yarar var. TBMM’de dışarıya yayının yapıldığı bir ortamda o hırçın ne dediğini tekrarlayamayacak kadar cahilce konuşmalar, CHP’ye bir şey kazandırmaz kazanan burada Hulusi Akar Paşa’mız olmuştur. Kendisine teşekkür ediyorum. Bu milletin manevi değeri olan Kuran’a sahip çıkmıştır, milli değeri olan bayrağa sahip çıkmıştır ve dolayısıyla güvenliğini temin eden silaha sahip çıkmıştır. Kutluyorum kendisini.”

“30 BÜYÜK ŞEHRİN ÜZERİNDE ŞU AN İÇİN BİR PRENSİP ANLAŞMASI SAĞLANMIŞTIR”

Yerel seçime yönelik bir soru üzerine, MHP’nin “x y= veya büyüktür z” formülünü anlatarak, 24 Haziran seçimlerinde x’in AK Parti, y’nin MHP ve z’nin de Cumhur İttifakı’nın toplamı yüzde 52 olduğunu belirten Bahçeli, “Mahalli idareler seçimlerinde Cumhur İttifakı yüzde 52’nin altına düşmeyecek bir sonucu sağlayabilirse Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi üzerinde meşruiyet tartışmasından tutun, acımasız muhalefetle ülkeyi kaosa, krize sürükleyebilecek yanlışlıklardan da kurtarmış olur.” ifadesini kullandı. Bahçeli, bu nedenle Cumhur İttifakı’nın devam ettiğini, bu konuda karşılıklı anlayış olduğunu ve ittifakın sağlam bir zeminde yürüdüğünü anlatarak, ittifaka ilişkin görüşmelerin sürdüğünü ve sonuca gelindiğini dile getirdi. AK Parti ve MHP’nin 51 ilde kendi adaylarıyla seçime katılacağını, belediye meclis ve il genel meclis üyeliklerinde kendi adaylarıyla yarışacağını, bu 51 ilin ilçelerinde de yine kendi adaylarıyla yarışı devam ettireceğini vurgulayan Bahçeli, “30 büyük şehrin üzerinde şu an için bir prensip anlaşması sağlanmıştır. Bu 30 büyükşehirin ilçelerinde çalışmalar devam etmektedir. O da birkaç gün içerisinde zannediyorum tamamlanmış olacaktır.” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeye değinen Bahçeli, şöyle devam etti: “x y=z olmalı. Z’de yüzde 52’den aşağı olmamalı. O zaman demokratikleşme, normalleşme, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sitemi’nin istikrar ve kalıcı olmasını sağlayıcı bir sonuca ulaşmış oluruz. ‘3, 5 belediyeyi aldık, verdik’ tartışmasıyla Türkiye’nin beka meselesini partinin ayaklarının altına sermeyiz. Adalet ve Kalkınma Partisi nasıl bir tabloyla gelmek istiyorsa o tabloyla da biz yolumuza devam ederiz. Önemli olan başkalarının oluşturmuş olduğu o ittifak zemini içerisinde Türkiye’yi sarsabilecek bir hataya düşmemeye gayret göstermeliyiz.”

– “LAF LAFI ARTIRIYOR”

Meclis Başkanı Binali Yıldırım’ın İstanbul adayı olması halinde TBMM Başkanı’nın kimin olacağı sorusu üzerine Bahçeli, “Daha Meclis Başkanı sorunu yokken kimi, nasıl seçeceğimizi bize niye tartışıyorsunuz? Laf lafı artırıyor, lafta Türkiye’yi bozuyor.” dedi. Devlet Bahçeli, burada tartışmanın gereği olmadığının altını çizerek, şunları söyledi: “Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı’nı aday gösterdiği takdirde istifası gerekli mi gerekmez mi tartışmasıyla bunu bir çıkmaz sokağa sokmanın manası yoktur. Meclis Başkanı milletvekilidir. Aday olur, seçildiği takdirde seçildiği gün tercihini ortaya koyacak. Meclis Başkanı olarak devam edecekse ona devam edecek, etmeyecekse belediye başkanı olacaktır. Belediye başkanlığını tercih ettiği andan itibaren kimin Meclis Başkanı olacağı Türkiye’nin gündemine gelecek. Şimdiden Meclis Başkanlığı’ndan ayrılarak, büyükşehir belediye başkanı olduğu takdirde Meclis Başkanı’nın kim olacağı tartışması Yıldırım’ın büyükşehir belediye başkan adaylığını gölgeler, tartışmayı başka bir alana çeker. O da İstanbul’daki yarışı birtakım sıkıntılara, dikkati Meclis’te Başkanı’nın kim olacağına yönlendirilir. Bunu da istismar eden Mecliste çok sayıda parti, milletvekili vardır. Devlet yönetilecekse merdiven gibi basamak basamak çıkmakta yarar var. Önce aday gösterilecek mi? Bekliyoruz. 29’un da gösterildiği takdirde seçilinceye kadar Meclis Başkanı olarak devamında biz MHP olarak fayda görürüz. Seçildiği takdirde yeniden bir Meclis Başkanı seçimi olur.” Bahçeli, başka bir soru üzerine, “Eğer Yıldırım AK Parti’nin Meclis Başkanı olarak seçilmiş ve 3. oylamada da kazanmışsa MHP olarak aklın gereği nedir? AK Parti’nin çıkaracağı adayı üçüncü turda en azından seçtirmek olmalıdır. Sabırla olayları takip etmeliyiz.” diye konuştu.

– “İTTİFAKIN TAKDİRİNİ CUMHURBAŞKANI’NA BIRAKTIK”

“Adana, Mersin ve Manisa konusundaki son durum nedir?” sorusuna Bahçeli, şu yanıtı verdi: “30 belediye, büyükşehir içerisinde, MHP Adana, Mersin, Manisa’da geçmişte olduğu gibi büyükşehir adayını ortaya koyuyor. Adalet ve Kalkınma Partisinin de buna biraz ılımlı yaklaştığı kanaatindeyim. Çünkü jestler filan konuşuluyor. Jestle rest arasında bir harf farkı vardır. Yani jesti reste çevirmezlerse 3 tane büyükşehir bizden olacaktır. İlçelerin hangisi olacak onu bilemiyorum. Sadir Durmaz Bey ile AK Parti’dekilerin görüşmeleri devam ediyor. Orada da anlaşılmayacak bir konu yoktur. Bunu uzatmanın, tartışmanın efendim ‘Cumhur İttifakı devam edecek mi, etmeyecek mi sorunlar mı var, engeller mi var’ Buna gerek yok. Şu aşamada, çarşamba günkü görüşmemden sonra sağlam ve sağlıklı bir zeminde gelişen ittifakın takdirini Cumhurbaşkanı’na bıraktık. Neye karar verirse ona saygı duyarız. Aksi bir yolu tercih etmeyiz.” –

“BEN ÇOK ÜZGÜNÜM”

Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında, katıldıkları bir televizyon programındaki sözlerinin ardından soruşturma başlatıldığının belirtilmesi üzerine Bahçeli, İtalyan faşist lider Benito Mussolini ve sevgilisinin ayaklarından asıldığı fotoğrafı göstererek, “Bu resim korkunç bir resimdir.” ifadesini kullandı. Bahçeli, Metin Akpınar’ın sözlerini anımsatarak, şu değerlendirmede bulundu: “Sana zaten yazık olmuş. 21. yüzyılda, 2023 yılında Cumhuriyet’in 100. yıl dönümünün kutlanabileceği bir süreçte 1945’i örnek göstererek eleştiri yapmak…Bu eleştiri değildir. Metin Akpınar gibi toplumun genel kabul gören, sevdiği bir sanatçının bu duruma düşmesi kötü bir örnek teşkil etmiştir. Hem kendisine yazık etmiştir hem demokrasiye yazık etmiştir hem de gösterilen örnek kötü bir örnektir. Böyle şey olmaz, olmamalıdır. Başka örnekler var mıydı? Bizim Türk toplumunun geleneğinde ayaktan asılma yoktur, geçmiş dönemlere baktığımız vakit. Ayaktan asılmayı söylerseniz bunu kastediyorsunuz. Bunu kastettiğiniz takdirde faşizmi kastediyorsunuz, faşizmi kastettiğiniz takdirde Recep Tayyip Erdoğan’ı faşizmin lideri kabul ediyorsunuz, öyle yorumlamak istiyorsunuz demek ki. Türkiye’de hiçbir siyasetçinin hakkında düşünülmeyecek bir durumdur. Bu konuda mahkeme gibi konular değil Metin Akpınar Bey’in Halk TV’ye çıkıp 5 dakikalık bir konuşma yapmasını istiyorum. ‘Ben yanlış bir örnek verdim, bu örnek yanlıştır, bu eleştiri değildir, benim gafletimdir, cehaletimdir, milletimden özür diliyorum’ demesi lazım.” Bu tür örneklerle Türkiye’nin bir yere vardırılamayacağını belirten Bahçeli, Metin Akpınar’ın “Abuzer Kadayıf” filminin seyredilmesi tavsiyesinde bulundu. Bahçeli, “Bu kadar tiplemede her türlü başarıyı sağlayan kişi örnek olarak Mussolini’nin ayaklarından asılmasını nasıl gösterebilir? Ben çok üzgünüm. Türkiye’nin değerlerini bu kadar kolay harcamamalıyız.” dedi.

MAHALLİ SEÇİMLERDE TABİİ İTTİFAK VAR

Devlet Bahçeli, mahalli idareler seçimlerinde yasal ittifakın zorlayıcı da olsa mümkün olabileceğini fakat uygulamalarda mahalli idarelerde bir tabii ittifak olduğunu söyledi. Bu konuda örnek veren Bahçeli, “Bir ilçe düşünün, hangi partiden olursa olsun önemli bir şahsiyet adaylığını koyduğu zaman o kabul görüyor, çevresi hareketleniyor. Eş, dost, akraba niyetleniyor, kendisinin etrafında bir bütünleşme oluyor, dolayısıyla farklı bir partide de olsa diğer partiler ona da oy vermiş olabiliyor. Bu tabii ittifaktır. Belediye meclis üyelerinin dağılımdan tutup diğer şeylere kadar da bu mümkündür. Bu seçimlerde de böyle oluyor.” diye konuştu. Bahçeli, bir gazetecinin “1 Nisan sabahı Türkiye’nin başına çorap örmek isteyenler bizi karşılarında bulacak’ ve ‘Sarı yelek giyenler çıplak yatar’ uyarılarını neye istinaden yapma ihtiyacı duydunuz?” sorusuna, “Tecrübe diyelim. 1968 nesli olarak ‘tecrübe’ derseniz, doğru bir sonuca varırsınız. Sarı yeleği çıkarttığı zaman ne yapacak, başka bir şey giyemeyeceğine göre çıplak yatacak.” yanıtını verdi. “Haziran 2015 seçimlerinde resmi açıklama olmadan MHP’nin bir hükümet denkleminin içinde olmayacağını ve Türkiye’nin seçimleri yenilemesi gerektiğini ifade ettiniz, nihayetinde 1 Kasım’da bu süreç gerçekleşti. 2016’nın sonbaharında ‘getirin anayasa değişikliği teklifinizi ne diyorsanız bunu ele alalım’ dediniz ve anayasa değişikliğinin önünü açtınız. 2018’in yazına girerken ‘Bir an önce seçim yapalım’ dediniz ve adım adım bütün bunlar pratik olarak hayata geçti. Bu öngörülerinize istinaden acaba kamuoyuyla paylaşmanız gereken sırrınız var mı?” sorusuna karşılık Bahçeli, şöyle konuştu: “Herhangi bir sırrımız yok. 7 Haziran seçimlerinin sonuçları belli olduktan sonra orada bir anahtar sözcük vardı o sözcüğe göre tek başına bir partinin iktidar olamayacağı dikkate alındığı vakit, ‘nasıl bir hükümet oluşabilir, o hükümet kimler arasında olabilir, MHP bu hükümet şeklinin neresinde kalabilir?’ hesabı üzerinedir. O zaman anahtar sözcük çözümdü. ‘Çözüm’ sözcüğü üzerine herkes seçim propagandalarını yürütüyordu. AK Parti, CHP, HDP çözüm istiyor, o zaman tek başına iktidar yoksa çözümden yana olanlar bir koalisyon oluşturduğu takdirde ‘çözüm ne kadar olur, nereye kadar varır, böyle bir durumda MHP ne yapar? MHP de ana muhalefet görevini üstlenir’ düşüncesinden hareketle onu anlatmaya çalıştık. Nitekim de CHP ile AK Parti 32 gün süren görüşmeden sonra çözüm hükümetini kuramadılar sonunda da 1 Kasım 2015 seçimleri oldu. İstihareye falan yattığımız yok, dizi filmleri seyrediyorum. Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi bittikten sonra Türkiye’yi düşünüyorum, partiyi düşünüyorum, arkadaşlarımı düşünüyorum, aklıma ne geliyorsa Başkanlık Divanında arkadaşlarla görüşüyoruz.”

– “TÜRKİYE’NİN DİĞER ÜLKELER NEZDİNDE GÜCÜ DAHA FAZLA OLACAKTIR”

Devlet Bahçeli, 31 Mart akşamı ile ilgili öngörüsünün sorulması üzerine, 31 Mart’ı çok önemsediğini belirterek, o akşam seçim sonuçlarının Cumhur İttifakı lehine gelişmesi dileğinde bulundu. Mahalli İdareler Seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın “en fazla oyu alan ittifak” şeklinde algılanmasını isteyen Bahçeli, bu olduğu takdirde 1 Nisan’da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin Mahalli İdareler Seçimleri’yle de beslenmiş şekliyle, Türkiye’nin gündeminde bulunan temel meseleleri çözmeye muktedir bir siyasi ortam oluşabileceğini dile getirdi. Bunun olmasını istediğini vurgulayan Bahçeli, “O kadar tartışma oldu, Temsilciler Meclisinde Trump kaybetti, Senatoda bir miktar oy fazlalığıyla aldı. Trump üzerindeki tartışmalar o günden itibaren askıya alındı. Çünkü Senatodaki gücü onu gösterdi, o da biraz cesaretlendi. Türkiye’de de demek ki seçim sonuçları önem arz ediyor. Bir sefer daha millet gözden geçiriyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin diğer programları neyse, 2023 hedefine doğru nasıl bir yol alacaksa ona cesaret veren, kararlı duruşunu sağlayan ama her şeyden evvel FETÖ ve PKK terörüyle Orta Doğu’da barış ve huzuru sağlayabilecek bir gücü almasını çok istiyorum. Bu güç alındığı takdirde Türkiye’nin diğer ülkeler nezdinde gücü daha fazla olacaktır. O sebepten dolayı 1 Nisan sabahı hep beraber kalktığımızda ABD’den tutun Çin’e kadar Türkiye’ye tebrik telefonları gelmelidir.” diye konuştu.

– CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ’NİN ÖNEMİ

Bahçeli, bir gazetecinin, “Ana muhalefet partisi liderinin grup toplantısında Cumhurbaşkanını hedef alarak ‘Sen meşru bir seçimle seçilmedin, benim Cumhurbaşkanım değilsin. AK Parti’ye oy verenler vermeye devam edin, sürünün’ şeklinde ifadeleri var. Siz de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin öneminden bahsediyorsunuz. Böyle bir ortamda ana muhalefet liderinin amacı nedir?” sorusunu şöyle yanıtladı: “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi uygulamaya geçtiği andan itibaren ana muhalefet partisi diye bir parti yok. Bunu kabul etmek durumundayız. Mecliste temsil edilen parti gücüne göre sıralanır. İktidarın karşısında birinci, ikinci, üçüncü parti şeklinde nitelendirilir. Demin ifade ettiğim şekliyle Sayın Kemal Kılıçdaroğlu benim okul arkadaşımdır, kendisine saygım vardır. Fakat son günlerdeki hırçın politika ‘sokaktı, tarlaydı’ başka şeylerdi ‘yelekti gömlekti’ neyse bundan vazgeçmesi lazım. Bunun çıkış yolu olmadığını yaşayarak yendik, 1968 nesli. Fransa’daki bir kıvılcımla Türkiye’yi nereye getirdiğini hep beraber görmeliyiz. Bu sebepten dolayı Batı’da bir olay olmuşsa bunun hepsini heveslendirecek bir davranışın içerisine girmemek lazım. Gezi olayları da 4 ağaçla başladı nereye doğru gitti hep beraber biliyoruz. Biz ona göre ilk defa tercihimizin ne olduğunu da o zaman koyduk. Türkiye’nin demokrasi içerisinde, sandıkta milli iradenin gücüyle bir siyasi normalleşme sürecine girmesinde yarar vardır. Yoksa, ‘şöyle olur böyle olur’ bunlarla bir yere varılmaz. Bazı konularda da kimsenin kulağına kar suyu kaçırılmanın da bir manası yok. Herkesin memnun olduğu bir Türkiye değildir. Memnuniyetsizler, ‘Eğer organize olursam ne olur?’u düşünerek hareket etmek lazımdır. Onun için Kemal Bey herhalde seçim ortamında daha ılımlı bir yol izleyecektir. Birkaç kişi var orada onu sürekli konuşuyor, onları da tatile gönderse iyi olur diye düşünüyorum.”

– “FAİLİ TÜRKİYE’YE GETİRİP YARGILANMASINI SAĞLAMAK LAZIMDIR”

Devlet Bahçeli, “Cemal Kaşıkçı cinayeti konusunda Türkiye ve Suudi Arabistan’ın tutumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna, cinayetin işlendiği yerin Türkiye olmasının düşündürücü olduğunu söyledi. “İktidarın çok ince olayların arkasından gitmesi, yakınen takibi, uluslararası ilişkiler bağlamında anlatması önemli oldu.” diyen Bahçeli, Kaşıkçı’nın Türkiye’ye hangi niyetle getirildiği ve gelişinden haberi olan Türkiye’nin gidişinden neden haberinin olmadığı gibi soruların cevabını Suudi Arabistan’ın vermek mecburiyetinde olduğuna değindi. Bahçeli, “Eğer faili oradaysa onu da Türkiye’ye getirip yargılanmasını sağlamak lazımdır. Yoksa bu tür iğrenç, cani cinayetlerle Türkiye’yi meşgul etmek doğru bir şey değildir. O bakımdan Suudi Arabistan’ı da bu konuda gözden uzak tutmamak lazımdır.” dedi. “FETÖ ile mücadele konusunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusu üzerine Bahçeli, FETÖ ile mücadelenin devam ettiğini belirtti. FETÖ’yle mücadelede sekiz ayak olduğunu anlatan Bahçeli, şöyle devam etti: “Asker kesiminde önemli arındırmalar, tutuklamalar oldu, emniyette oldu, yargıda oldu, diğerlerinde oldu fakat sekizinci ayakta ses yok. Çok konuşan siyaset burada suskun. Siyaset her konuda konuşuyor fakat FETÖ’nün sekizinci ayağı olarak ses yok. Bunun üzerine gidilmesi lazım. Bunu da okullarda, yurtlarda, bankadan kredi çekmiş, havale göndermişlerle Türkiye’yi başlangıçta meşgul edenler haddizatında FETÖ’nün kalıntıları olduğu bugün benim kanaatim olarak ortadadır. Böyle şey olmaması lazım. O zaman suyu gözünde içmek lazım. Suyu gözünden içmek için de yurtta sulh konseyinden yakalamak lazım. Yani Türkiye’de yurtta sulh konseyi kimdir, asker kanadı ne kadardır, sivil kanadı ne kadardır, bürokratı ne kadardır, uluslararası ilişkileri ne kadardır oradan aşağı doğru üzüm salkımı gibi inmek lazım. Yoksa bir öğrenci bilmem ne bankasından kredi almış veya babası askerdeyken oğluna harçlık göndermiş. Oradan başladığın takdirde yurtta sulh konseyini telaffuz dahi eden yok. Ama bizim aklımızdan hiç çıkmıyor. Çok önemli. Yurtta sulh konseyi, mutlaka ve mutlaka bu kadar soruşturmanın sonucunda mahkemeler bir araya gelip, oradan bu işin beyni olan yurtta sulh konseyini çıkartmak lazım.”

– YURTTA SULH KONSEYİ

Bahçeli, 22 ilde hendekler kazıldığını hatırlatarak, bazılarının PKK terörizminin önemli bir boyut kazanarak, hem topraklara egemen olmak hem halkı isyana davet edebilecek bir konuma doğru götürmek istediklerini söyledi. Bu illerde garnizon komutanı olarak görevlendirilenlerin, yurtta sulh konseyinin sıkıyönetim komutanı olarak listesi olduğuna değinen Bahçeli, o listedeki sıkıyönetim komutanlarının kimisinin Silivri’de kimisinin de başka yerlerde tutuklu bulunduğunu belirtti. Bahçeli, “Peki bunu görevlendiren yurtta sulh konseyi nerede? Artık Türkiye, sorgulamada bu aşamaya gelmeli, masum insanları, 15 Temmuz darbelerinden mağdur olmuş insanları üzmemeli. Yurtta sulh konseyine doğru tırmanmalı, başı nerede görüyorsa orayı ezmeli.” diye konuştu. Bahçeli, af konusuna ilişkin bir soru üzerine, Mecliste hazırladıkları taslağın durduğunu belirterek, konuyla ilgili MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız’ın çalışmalarını tamamlayıp, TBMM’ye verdiğini ifade etti. TBMM’nin bunu gündeme almasını beklediklerini aktaran Devlet Bahçeli, “Kanaatimiz olarak da af yasasanın çıkmasında ülkemiz açısından yarar vardır diye düşünüyoruz. İleriki günlerde bunu 50 milletvekiliyle çıkartacak konumda değiliz. Diğer partiler de ne ölçüde alaka duyar onu görmeliyiz ama 2000 yılının 17-25 Aralık dönemini dikkate alarak hala FETÖ ile mücadele, okulda, başka yerlerde birtakım derneklerde devam ediyorsa, ceza evindeki konumunun da ne olduğunu bilmek lazımdır. Hangi gün hangi saatte toplumsal hareketlendirmeyi hızlandırabilecek tarzda neler olabileceğini dikkate almak ona göre de tedbirli olmaz lazımdır.” dedi. Bahçeli’ye, Akar’a verdiği hediye hatırlatılarak, “Bu, el basılarak yemin edilen bir ritüeldir. Tarihimizde bu yeminleri edenler Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü’dür. Günümüzde kendilerine yönelik saldırılar oluyor. Bu çerçevede neler söylemek istersiniz?” sorusu yöneltildi. Bahçeli de “İsmet Paşa’yı yıllar sonra kim anlatacak tekrar? Bu millet onu bağrına basmıştır. Cumhurbaşkanı, başbakan olarak görev vermiştir. Çok da tutarlı bir ana muhalefet partisi liderliği yürütmüştür. Şimdi Türkiye’nin tüm değerlerini sıraya koyup üzerinde tartışma mı açacağız? Buna müsaade etmemek lazım. Bu gibi konuları da tartışma zemini haline getirmemek lazım. CHP de bunu kaşımak istiyorsa, gerek yok. İnönü’yü tarih layık olduğu yere koymuştur.” diye konuştu. MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Beşiktaş’ın son günlerdeki performansından memnun musunuz?” sorusuna, “Beşiktaş iyi gitmiyor, ikinci devreye hazırlanıyoruz.” cevabını verdi.haberler
ajanslarFacebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
Babasız çocuklar07 Temmuz 2020
Keyfiyete göre asıl küçük parti CHP’dir01 Temmuz 2020
Kalyoncu'dan İzmir Foseptik Çukuru İçin Soru Önergesi30 Haziran 2020
Ayasofya, İstanbul’un önemli bir Türk-İslam eseridir30 Haziran 2020
Cumhur İttifakı’nın gereği neyse o yapılacaktır26 Haziran 2020
İnfaz düzenlemesi kararıyla ilgili bilgi kirliliği var26 Haziran 2020
Fendoğlu, amme alacakları ile ilgili olarak TBMM'ye verdikleri kanun teklifinin...24 Haziran 2020
Kalyoncu’dan Albayrak ve Soylu’ya soru önergesi24 Haziran 2020
Cumhur ittifakı bir sistem ittifakıdır24 Haziran 2020
Yalçın: Rahmi efendi, sende tokmak gibi kafa var ama içinde zerrece akıl yok23 Haziran 2020
Kalyoncu’dan Opera soru önergesi20 Haziran 2020
Erdoğan ve Bahçeli arasında önemli görüşme17 Haziran 2020
Önce taşkınlık yaptılar sonra AYM’ye gittiler14 Haziran 2020
Karakaya: TARSİM’le ilgili şikâyetler giderilmeli14 Haziran 2020
KYME’de SİT derecesi düşüren karara İzmir Büyükşehir de imza atmış!13 Haziran 2020
Ahmet Erbaş, TBMM'de Domaniç'teki sel felaketini gündeme getirdi11 Haziran 2020
Yalçın’dan Emin Çölaşan’a: Ayasofya’da çan sesi duymayı mı özledin?11 Haziran 2020
Enginyurt: Çok önemli bir kanun çıkarılacak10 Haziran 2020
Vatan ve millet düşmanlarıyla mücadelemiz son damla kana kadardır10 Haziran 2020
Kayaalp'ten vatandaşlara 'Tedbirli olun' çağrısı09 Haziran 2020
CHP'nin tutumu utanç verici08 Haziran 2020
Yalçın: MHP’nin bacası eğri bile olsa dumanı doğru çıkar06 Haziran 2020
CHP, Türkiye’yi bir erken seçim anaforuna sürüklemek istiyor31 Mayıs 2020
CHP tutarsızlıklarla boğuşmaya devam ediyor30 Mayıs 2020
Yıldırım'dan 'CHP'nin merkez sağın oylarını devşirmek istediği' eleştirisi30 Mayıs 2020
Muharrem Varlı: Bu sorun, Türkiye’nin sorunudur!29 Mayıs 2020
"KAMPLAŞMAYA DEĞİL KUCAKLAŞMAYA İHTİYACIMIZ VAR"28 Mayıs 2020
Erdoğan ve Bahçeli Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda27 Mayıs 2020
CHP siyasi istikrarsızlık ve kaos yaratmak istiyor24 Mayıs 2020
Ersoy'dan TYP'liler için soru önergesi23 Mayıs 2020
MHP Lideri Bahçeli, kurulan gizli şer ittifaklarını ...21 Mayıs 2020
Osmanağaoğlu: Bu alçaklara cesaret veren Tunç Soyer'in ta kendisidir21 Mayıs 2020
Çapın nispetinde konuş Taha Akyol Efendi19 Mayıs 2020
Emre Kınay, Hacivat ile Karagöz oyununda “zenne” rolü üstlenmelidir19 Mayıs 2020
Ankara'da bir'SU'istimal var"18 Mayıs 2020
Değerlerimiz, panzehirimiz18 Mayıs 2020
"Meşrubatlardaki şeker miktarı azaltılmalı"18 Mayıs 2020
Sayın Bahçeli’ye iftira etmek, iblislerin işidir17 Mayıs 2020
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ YAPTIĞINIZ HER YANLIŞIN KARŞISINDA OLACAKTIR16 Mayıs 2020
Bizim aklımız hep Adana'dır!15 Mayıs 2020
Yenilenen parka Karamanoğlu Mehmet Bey heykeli15 Mayıs 2020
ALLAH ISLAH ETSİN14 Mayıs 2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye teşekkür11 Mayıs 2020
MHP'de taban yoktur, dava arkadaşlarımız vardır; tavan yoktur, Ülkücü şuur hâkimdir11 Mayıs 2020
CHP-HDP-İP ve satılık kalemler döviz manipülasyonlara çanak tutmaktadır11 Mayıs 2020
MHP'li Yalçın'dan hain fitnecilere net mesaj09 Mayıs 2020
'HER ŞEY BİTMİŞ DEĞİL'04 Mayıs 2020
Öztürk Tarihi Çerikli Camisi’nin peşini bırakmıyor04 Mayıs 2020
Unutmayacağız, unutturmayacağız02 Mayıs 2020
AVCI’DAN 3 MAYIS MESAJI!..02 Mayıs 2020
CHP’nin oyunlarını bir bir bozmaya devam edeceğiz01 Mayıs 2020
Yönter: Özgür Özel siyasetin maskarasıdır!01 Mayıs 2020
Umarım kulağına küpe olur Fatih efendi30 Nisan 2020
Akçay: CHP; tam bir şeytanlık yapıyor30 Nisan 2020
CHP'li Özel'e: Ülkücü Hareket sana haddini bildirmeyi bilir!29 Nisan 2020
CHP'nin içine HDP kaçmış29 Nisan 2020
MHP’den Fatih Altaylı ve Habertürk TV’ye sert tepki29 Nisan 2020
Yalçın: İP’li Akşener kahkahalar atarak kurtulamaz29 Nisan 2020
İSMAİL OK - YAZILI BASIN AÇIKLAMASI28 Nisan 2020
Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı'ndan İmamoğlu'na suç duyurusu25 Nisan 2020
Millî Meclisin hamuru, mayası millettendir23 Nisan 2020
“SİYASİ ŞOV YERİNE SAMİMİYETLE HALKA YARDIM YAPSALAR KİMSE ENGELLEMEZ”22 Nisan 2020
Büyükataman'dan CHP'li Özel'e: PKK’nın, FETÖ’nün sözcüsü olmayı ne zaman bırakacaksınız?21 Nisan 2020
“BAŞKANLAR, MECLİS ADINA SÖZ VEREMEZ”21 Nisan 2020
KORONAVİRÜS DOLAYISIYLA MAĞDURİYET ARTMIŞTIR20 Nisan 2020
Milliyetçi Hareket senin ufkunun alamayacağı derecede büyüktür17 Nisan 2020
’İnsanlık Doğal Hayat İle Olan İlişkilerini Yeniden Gözden Geçirmeli!’’16 Nisan 2020
MHP’li belediyelerin talep ve isteklerini iletti15 Nisan 2020
Erdoğan’dan , Bahçeli’ye teşekkür14 Nisan 2020
Bahçeli, ceza infaz düzenlemesi için Genel Kurul'da14 Nisan 2020
Kimse virüs üzerinden fırsatçılık yapmasın13 Nisan 2020
Bakan Soylu'dan MHP Lideri Bahçeli’ye teşekkür telefonu13 Nisan 2020
Bahçeli'den Süleyman Soylu açıklaması13 Nisan 2020
“GECEYİ GÖRDÜK, GÜNEŞİ DE GÖRECEĞİZ”08 Nisan 2020
Türk polisi olmak07 Nisan 2020
infaz düzenlemesine ilişkin ...06 Nisan 2020
İftira atan İP Müdiresi asıl karantinaya alınması gereken kişidir05 Nisan 2020
infaz düzenlemesine ilişkin kanun teklifi31 Mart 2020
Fendoğlu , kayısı çekirdeği vurgusu31 Mart 2020
''BİZ BİZE YETERİZ''31 Mart 2020
MHP ilçe başkanına bıçaklı saldırı29 Mart 2020
"Ceza indirimi teklifimiz, toplumun büyük beklentisine cevap vermektedir"28 Mart 2020
Şu Günlerde Bile İstismar Peşinde Olan Zavallı Birisin23 Mart 2020
"Üreticilerin evine kapanma şansı yok"22 Mart 2020
MHP'den belediyelere koronavirüs genelgesi20 Mart 2020
Vatandaşlara talimatlara uyulması çağrısı20 Mart 2020
Yönter, uzman çavuşlarımızın haklarını almakta kararlı13 Mart 2020
Yönter'den TBMM'ye uzman çavuşlar için kadro teklifi09 Mart 2020
MHP'den İnternet haber siteleri için kanun teklifi 08 Mart 2020
İsmet Büyükataman’dan Yeniçağ Gazetesi’ne Çok Sert Cevap05 Mart 2020
Semih Yalçın: Ümit Özdağ'ın gerçek yüzünü gösterme zamanı geldi05 Mart 2020
Büyükataman'dan Akşener'e "milliyetçilik" tepkisi04 Mart 2020
Sofulu Çöplüğü Meclis gündeminde!01 Mart 2020
MHP Lideri Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Erdoğan görüştü27 Şubat 2020
Aycan, kamuda optisyen istihdam edilmesi gerek25 Şubat 2020
İyi Parti’de milliyetçiliğin ‘m’si bile yok!24 Şubat 2020
Büyük lokma ye, büyük laf etme23 Şubat 2020
Şahin'den İzmirlilere Fethi Sekin teşekkürü22 Şubat 2020
İstikrarsızlaştırma çabaları, beka meselesinin önemli bir boyutudur19 Şubat 2020
Bahçeli'den Güreş Federasyonu Başkanı'na tebrik18 Şubat 2020
İP'de istifa 17 Şubat 2020
“Kuşatmayı yaracağız!”17 Şubat 2020
Büyükataman'dan Özgür Özel'e sert cevap12 Şubat 2020
CHP ateşle oynamaktadır12 Şubat 2020
MHP'den Kılıçdaroğlu'na sert tepki!11 Şubat 2020
Cumhur İttifakı'ndan rahatsız olanlar var10 Şubat 2020
Kamil Aydın'dan AKPM'ye 'çifte standart' tepkisi09 Şubat 2020
Akıncı’nın onuru varsa istifa etmelidir09 Şubat 2020
Önkibar'a: Sen medya klozetisin08 Şubat 2020
CHP haysiyet celladı olmuş08 Şubat 2020
CHP, Türkiye düşmanlarının sözcüsü olmuştur08 Şubat 2020
Özgür Özel kimin yancısı?07 Şubat 2020
CHP , zararlı cemiyet hâline gelmiştir06 Şubat 2020
Batı’nın korkusu yersiz değildir, Çünkü Bozkurtlar geliyorlar!31 Ocak 2020
Devletin ve hükümetin itibarsızlaştırılması hedefleniyor31 Ocak 2020
MHP'li Öztürk: "Ülke genelinde üreten belediyecilik modelini uyguluyoruz"27 Ocak 2020
ESBALDER,Sazak'a 'katil misina ağlarla' ilgili 40 sayfalık rapor ve fotoğraf sundu27 Ocak 2020
Enver Altaylı camiamız için dalından kopmuş bir yaprak dahi değildir24 Ocak 2020
Öztrak'ın iddiaları Yalan ve iftiradan ibarettir21 Ocak 2020
Bahçeli personeliyle kahvaltıda buluştu21 Ocak 2020
MHP'li Yalçın'dan Rıza Zelyut'a açık mektup21 Ocak 2020
Akçay'dan CHP sözcüsüne FETÖ tepkisi20 Ocak 2020
Mehmet Ay'dan Bünyamin Avcı'ya iadeiziyaret!17 Ocak 2020
Başkan Ergün MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye projelerini sundu17 Ocak 2020
TOGG heyeti, MHP Lideri Bahçeli'yi ziyaret etti17 Ocak 2020
"Esnafın prim gün sayısı indirilmelidir"15 Ocak 2020
MHP’li Yalçın: İP, Bir Zamanlar Çukurova dizisindeki Gafur gibi hakir ve ezik...15 Ocak 2020
CHP’nin siyasetteki vaziyeti içler acısıdır14 Ocak 2020
CHP önce kendi içinde FETÖ komisyonu kursun10 Ocak 2020
MHP’li Osmanağaoğlu Başkan Soyer’i hedef aldı: 'KARANLIK İRADENİN YARDAKÇISI'10 Ocak 2020
Şer nerede CHP orada10 Ocak 2020
“Beş Ocak ruhuna ihtiyacımız var!”10 Ocak 2020
CHP, FETÖ’cülerin umut ışığı olmuş10 Ocak 2020
Kanun teklifi ve soru önergeleri06 Ocak 2020
MHP’li Avcı’dan TEMSA hamlesi!03 Ocak 2020
Parlamenterler Derneği’nden Ahmet Davutoğlu’na tepki!03 Ocak 2020
MHP kaymakam ziyareti03 Ocak 2020
Türkiye Libya’ya barış ve huzurun tesisi için gidecek02 Ocak 2020
MHP Libya tezkeresini destekleyecektir30 Aralık 2019
MHP’den Yeniçağ ve Murat İde’ye sert ifadeler30 Aralık 2019
ANTEP FISTIĞI ÜRÜN DESTEĞİNİ HAKETMEKTEDİR30 Aralık 2019
“Birlikte başarabiliriz”30 Aralık 2019
CHP , 6 OKUN 4’ÜNÜ KIRMIŞ25 Aralık 2019
Milletvekili Taşdoğan,Antep fıstığı üreticilerinin desteklenmesi, ekonomik ve sosyal bir yatırımdır22 Aralık 2019
"Vatana, millete ve devlete sahip çıkmak vazifemizdir"20 Aralık 2019
TÜRKİYE KIZIL ELMA ÜLKÜSÜYLE KURULDU20 Aralık 2019
Cumhur İttifakı tehditlere karşı kalkan oluşturmuştur20 Aralık 2019
Türk kimliği büyük bir şereftir20 Aralık 2019
"Türkiye'nin yeni partiye ihtiyacı yok"19 Aralık 2019
Geçmişleri geleceklerine kefil olamayan siyasi garabetlerin...18 Aralık 2019
Akdeniz'de "oldubitti" hesaplanıyor16 Aralık 2019
Türkiye bölgesinde ilteber devlettir16 Aralık 2019
Egemenliğimiz bizim namusumuzdur16 Aralık 2019
MHP'li Enginyurt'tan CHP'li Özel'e çakar tepkisi12 Aralık 2019
MHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ CEMAL ÇETİN BAŞKANIMIZIN TBMM BÜTÇE KONUŞMASI11 Aralık 2019
İnsanı yaşat ki devlet yaşaşın11 Aralık 2019
Tarımsal Danışmanlığı TBMM gündemine taşıdı.09 Aralık 2019
TBMM'de bütçe görüşmeleri başladı09 Aralık 2019
Özalp Kaymakamından MHP’ye ziyaret 07 Aralık 2019
Avcı'dan Karalar'a "hizmet" çağrısı06 Aralık 2019
Haberal: Yenikent ilçe olsun06 Aralık 2019
Anlaşma ile Doğu Akdeniz jeopolitiği lehimize değişiyor06 Aralık 2019
Taytak: Göç sorununu en derinden yaşayan ülkeyiz06 Aralık 2019
Fendoğlu, Malatya'nın taleplerini dile getirdi05 Aralık 2019
Fikrî ahlaksızlığı ayyuka çıkmış mendeburdur02 Aralık 2019
Rifat Serdaroğlu’na: Sen kaç paralık adamsın?30 Kasım 2019
Mustafa Kalaycı, Bakan Mehmet Cahit Turhan’a sorular yöneltti29 Kasım 2019
AMANOS TÜNELİ PROJESİNE DESTEK28 Kasım 2019
ÜNİVERSİTELERİMİZ BİLGİ VE TEKNOLOJİ ÜRETİM MERKEZLERİ HÂLİNE GETİRİLMELİ27 Kasım 2019
Türk milletinin erken seçime ihtiyacı yoktur22 Kasım 2019
İP Beştepe’den bakanlık dilenir hale geldi21 Kasım 2019
MHP'li Yalçın, Yargı Eli birgün Rahmi Turan'ında yakasını toplayacaktır21 Kasım 2019
Başkan AVCI’dan Ortak irade çağrısı, mağdur işçileri de sevindirelim!20 Kasım 2019
AB, Kıbrıs konusunda karar merci olamaz19 Kasım 2019
Türk milletine biçilen kefen, her seferinde yırtılıp atılmıştır19 Kasım 2019
MHP'Lİ ERDEM'DEN KANUN TEKLİFİ…07 Kasım 2019
Vatandaş istedi, Milletvekili Özdemir Meclise taşıdı04 Kasım 2019
Türkiye, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Lideri Bahçeli önderliğinde yol aldı30 Ekim 2019
Türkiye artık yolu açılan ülke olmaktan çıktı 27 Ekim 2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye ziyaret23 Ekim 2019
Kılıçdaroğlu ucuz yalana sarıldı22 Ekim 2019
ABD ve Türkiye'den 13 maddelik ortak açıklama18 Ekim 2019
Bu şerefsiz ifadeleri ayaklarımızın altına alıp çiğniyoruz13 Ekim 2019
SEVİYESİZ İTHAMLAR09 Ekim 2019
YÖNETİMDE İSTİKRAR, TEMSİLDE ADALET"01 Ekim 2019
Sorunlardan çıkış yolu milli birliği korumak30 Eylül 2019
'Beraberce felaketlere karşı direneceğiz'30 Eylül 2019
1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü kutlaması30 Eylül 2019
Sen kim, Ülkücüler kim! Edebinle otur29 Eylül 2019
Semih Yalçın: CHP, ayak bağı olmaya memur edilmiş bir partidir28 Eylül 2019
TUNÇ SOYER, PKK’YA KUCAK AÇMAKTADIR27 Eylül 2019
Kendisi zillet ittifakının “cücük ortağı” 25 Eylül 2019
MHP'li Yalçın'dan Akşener'e: Ülkücülerin elleri yakanda olacak25 Eylül 2019
Semih Yalçın'dan gazeteci Balbay'a sert tepki22 Eylül 2019
MHP'den esnafa "Siftah bizden bereket Allah'tan" ziyareti22 Eylül 2019
Başkan Kılıç'tan Ankara çıkarması22 Eylül 2019
Başkan Erdoğan;"Hep beraber yarım asırlık ulu çınarın altında buluşalım"22 Eylül 2019
Cumhur İttifakı, bir koalisyon ortaklığı değildir. 17 Eylül 2019
Aşure ikramı15 Eylül 2019
Şehidin ismi kütüphanede yaşatılacak13 Eylül 2019
MHP'li Sözlü'den Karalar'a 'Hodri Meydan'10 Eylül 2019
Kaftancıoğlu'nu savunan Akşener'e sert tepki09 Eylül 2019
Hüseyin SÖZLÜ'nün basın toplantısına davet09 Eylül 2019
"Hafızası olan millet ayakta kalır"09 Eylül 2019
MHP'li Aycan: "İdamı isteyen tek partiyiz"05 Eylül 2019
Semih Yalçın: ''CHP hastadır"31 Ağustos 2019
“Kapitalist zihniyetle Adana hizmet alamaz”29 Ağustos 2019
Milletçe mücadele şart28 Ağustos 2019
"Malazgirt Zaferi, Türkiye Cumhuriyetinin bir harcıdır"26 Ağustos 2019
"Türk Adaleti en ağır cezayı verecektir" 25 Ağustos 2019
'Teyakkuzda olacağız'24 Ağustos 2019
MHP'li Yalçın'dan Gül ve Davutoğlu’na sert tepki!20 Ağustos 2019
Yanlışta ısrar etmek, helak olmaya koşmaktır16 Ağustos 2019
MHP’DEN HAZZETMEYEN SATILIK UŞAKLAR16 Ağustos 2019
SANCAKLI: MHP TÜRKİYE’NİN SİGORTASIDIR13 Ağustos 2019
Ülkü Ocakları'ndan haydut çıkmaz 05 Ağustos 2019
Çarşaf listeleri adeta “Yurtta Sulh Konseyi”nin isimlerinden ibarettir04 Ağustos 2019
Parlamenterler Derneği Genel Başkanı Bukan: Bahçeli’nin çağrısı iyi değerlendirilmeli.02 Ağustos 2019
MURAT KAÇAK SONUNDA PATLADI. “AYIPTIR, GÜNAHTIR”31 Temmuz 2019
MHP'li Arkaz: Sivas’a Laf Söylemek Tarihe İhanettir 31 Temmuz 2019
Arzumuz Suriyeli kardeşlerimizin ülkelerine dönmeleri30 Temmuz 2019
Tarsus Ülkü Ocakları Başkanımız yalnız değildir.26 Temmuz 2019
MHP üzerindeki oyunlara dikkat : Fitneçağ’ın İçyüzü25 Temmuz 2019
"Tarafsız basın demokrasinin yaşam damarlarındandır"25 Temmuz 2019
Yalçın, ‘‘Fitneçağın mümessili höykürmüş daha da ötesi hırlamış.’’ 24 Temmuz 2019
MHP verdiği sözü tuttu23 Temmuz 2019
Büyükataman'dan Fitneci Yeniçağ'ın yazarına sert tepki23 Temmuz 2019
“ÖNCE KİRLİ ALGI ÜRETİP SONRA KIYIM YAPILIYOR”22 Temmuz 2019
‘İstikamet Kızıl Elma’ diyen askerden Bahçeli’ye ziyaret20 Temmuz 2019
''ASIL MAKSADINI GİZLİYOR''19 Temmuz 2019
Başkan Gündoğdu'dan 15 Temmuz Mesajı16 Temmuz 2019
Özgür Özel'in niyeti üzüm yemek değil, bağcıyı dövmektir." 11 Temmuz 2019
Dışişleri Bakanlığı'ndan Yunanistan'a sert tepki11 Temmuz 2019
AKŞENER’İN İFTİRALARINA SERT CEVAP10 Temmuz 2019
'Fitne' uyarısı09 Temmuz 2019
Avcı: Hedef saptırmak ayıptır çirkindir!07 Temmuz 2019
MHP Merkez İlçe yöneticilerinden Belediye Başkanı Arı'ya ziyaret07 Temmuz 2019
Bahçeli'nin liderliği kitap oldu07 Temmuz 2019
MHP'li Yalçın'dan Mehmet Yakup Yılmaz'a: Siz bir psikiyatra görünün!04 Temmuz 2019
İP’in ucuz siyaset şovu . . . 03 Temmuz 2019
Akçay: İP kimliksiz kumpanyadır!22 Haziran 2019
Vay politika kokarcası vay!22 Haziran 2019
MHP'den İP'li Akşener'e tepki!22 Haziran 2019
MHP İstanbul'un kılcal damarlarına girdi21 Haziran 2019
23 Haziran öncesi MHP'den önemli açıklama!20 Haziran 2019
İstanbul sevdamız, istikbalimiz, bekamızdır19 Haziran 2019
ASARCIK'TA YOLLAR YENİLENİYOR18 Haziran 2019
MHP’nin Mitili, CHP’nin Fitilini Tutuşturdu 18 Haziran 2019
Eğitim, siyasi şaşılığı ve bilgi yüklü merkepliği değiştirmiyor 18 Haziran 2019
İstanbul ehil ellere teslim edilecektir11 Haziran 2019

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
HAVA DURUMU
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH