Almanya Türk Federasyon Frankfurt Ülkü Ocağı Kadın Kolları Biraraya geldiler.

16 Şubat 2013
4197 Haber Okunma   1 Haber Yorum

Almanya Türk Federasyo'na Baglı faliyetlerini sürdüren Franfurt Ülkü Ocagi Kadın Kolları mensubu asenalar Frankfurt Ülkü Ocağı lokalinde bir araya geldi.

Frankfurt Ülkü Ocağı Kadın Kolları Aygül Erdogan Başkanlıgında Almanya'da Türk olmak ve Türk kadınlarının sorunları konusunda bilgi alisverisinde bulundular.

"Uyumdan bahsedilen bir ülkede Türk toplumu olarak uyumsuzlukla suclanmayı anlamadıklarını dile getiren Aygül Erdogan oysa Almanya'da yaşayan Türkler olarak zaten yasamin heryerinde olduklarını çocukların yetistirilmesinde gösterdikleri çabayi,okullarda olan cocukların derslerinde başarıların kadınlarında  bu başarıda etkili olduğunu dile getirdi."
 
Avrupa Türk'lügü olarak fabrikada çalışanlarda Üniversite'lerde okuyanlarda kendi çocukları olduğunu söyleyen Aygül Erdogan,tüm bu rutin yapılanların görülmeden bizleri uyumsuzlukla suçlayanlar gercekten dogrularımı söylediklerini düşünseler Avrupa Türk'lügünü boşuna uyum konusunda oyaladıklarını anlayacaklardır" dedi.

Frankfurt Ülkü Ocağı Asenaları olarak üzerlerine düşen görevleri layıkıyla yerine getirdiklerini ve Alman makamları asimile etmek istedikleri Türk toplumunu uyumla oyaladıklarını dile getirdi.Oysa asimilasyonu düşünüp uyum diye söyleyenleri anlamadıklarını tekrarladı.
Konuşmanın sonrası  karşılıklı soru cevap seklinde devam eden toplantıda sosyal problemler 
ve çözüm yolları dile getirildi.
Hessen 1. Bölgesinin tertib edeceği yetenek yarışmasında yer alacak gençlerin son provaları yapılarak toplantı sona erdi.

Yorumlar(1)
  Sibel Demir:
[23.03.2017 - 21:03]  
Merhaba ben Konya Cihanbeyli ilçesinde yaşayan bir anneyim kızım Ankara da TOBB üniversitesi Nano teknoloji ve malzeme bilimleri mühendisliği bölümünden bu yıl birincilikle mezun oluyor aynı zamanda biyo medikal den yan dal yapıyor bu yıl o da bitiyor . En büyük hayali. Nano teknoloji ile ilgili kendini geliştirmek.bunun içinde yüksek lisans yapmak istiyor fakat Berlin\'de bulduğumuz bı enstitü sadece ücret siz eğitim verebilecek.bize kızımın barınması ve orda ihtiyaçlarını karşılayacak para lazım ailecek bunukarsilayacak gücümüz yok oralarda böyle işler için nasıl bir yol izleyebilirim ne yapabilirim bu konuda bana yardımcı olacak birileri varsa lütfen bı yol gösterin ilgilenenler e şimdiden çok teşekkür ederim ubs
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnket

MHP'NİN HÜKÜMETE YAKLAŞIMINI NASIL BULUYORSUNUZ?

OLUMLU!
OLUMSUZ!
KARARSIZIM!
LİDER NE DERSE ODUR!
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber