Vural, Grup Başkanvekilliği görevinden ayrıldı

22 Haziran 2016
480 Haber Okunma   1 Haber Yorum

MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, grup başkanvekilliği görevinden ayrılma kararını dün partisinin Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye ilettiğini açıkladı.

MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, MHP Grup Başkanvekili görevinden ayrıldı. Vural, TBMM'de düzenlediği basın toplantısının ardından istifa dilekçesini TBMM Başkanlığı'na sundu.

 

Vural, istifa kararını dün Genel Başkan Devlet Bahçeli ile yaptığı görüşmenin ardından aldığını açıkladı.
 

ÇÖZÜLME ARAYIŞI İÇİNDE OLANLARIN HEVESİ KURSAKLARINDA KALIR

 
Meclis'teki makamında son kez konuşan Vural, "MHP daima bir olur, iri olur, diri olur. MHP çok güçlü bir camiadır. Bunun hassasiyeti içinde herkes olur. Bu bakımdan kesinlikle böyle bir beklenti arayışı içinde olanların hevesleri her zaman kursağında kalmıştır" dedi.Oktay Vural, yazılı açıklama yapmadan önce parlamento muhabirleri ile Meclisteki makamında biraraya geldi. İstifası ile ilgili soruları yanıtlayan Vural, istifasının MHP Grubunda bir çözülmeye yol açmayacağını ifade etti.
 

Akademisyen kökenli olan Oktay Vural, 18 Nisan 1999 seçimlerinde İzmir milletvekili olarak Meclis'e girdi. 21. dönemin ardından 23, 24 ve 25'inci dönemlerde de milletvekili seçilen Vural 2001 yılında Enis Öksüz'ün istifası üzerine Ulaştırma Bakanlığı görevine getirilmişti. Vural; 23. dönemden itibaren de MHP'nin grup başkanvekiliydi.

Yorumlar(1)
  kurtcebe:
[23.06.2016 - 14:24]  
Herkes şundan emin olmalı Oktay Vural, Liderin emri ve talimatıyla görevinden ayrılmıştır. Başka her türlü haber yalan ve uydurmadır. YILDIRAY ÇİÇEK Değerli gönüldaşlarım artık bu olayın üzerinde durmamak gerekir...
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnket

MHP'NİN HÜKÜMETE YAKLAŞIMINI NASIL BULUYORSUNUZ?

OLUMLU!
OLUMSUZ!
KARARSIZIM!
LİDER NE DERSE ODUR!
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber