MHP'li Karakaya’dan Adana çağrısı

12 Kasım 2017
84 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, Adana’nın önemli sorunlarını gündeme taşımaya devam ediyor.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın da hazır bulunduğu toplantıda kamu yatırımlarındaki adaletsizliklere dikkat çeken Karakaya, “Bir zamanlar Türk  filmlerinde zenginlik örneği olarak gösterilen Adana, maalesef yatırımsızlıktan, ilgisizlikten, özellikle negatif ayrımcılıktan dolayı ciddi sıkıntılar çeken bir il hâline gelmiştir.” dedi. Karakaya, Adana’ya yönelik negatif uygulamaların yerini pozitif yaklaşımlara bırakması çağrısında bulundu.

Karakaya, kamu yatırımlarında mağdur edilen ve “Göreli yoksulluk” araştırmasında ilk sırada çıkan Adana’nın durumunu  böyle özetledi:

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, kamu yatırımlarında en çok haksızlığın Adana’ya yapıldığını söyledi.

KARAKAYA’NIN YOĞUN ADANA MESAİSİ

Adana’nın sorunlarını yakından takip eden ve başta TBMM çatısı altında olmak üzere her platformda ısrarla çözüm yolları bulunması için çaba harcayan Karakaya, yine Adana’yı gündeme taşıdı. Önceki gün Meclis kürsüsünde çiftçilerin sorunlarına dikkat çeken Karakaya, bu sefer Kalkınma Bakanlığı’nın bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kamu yatırımlarının adil dağıtılmadığını, bu konuda ilk sırada Adana’nın bulunduğunu dile getirdi.

BAKAN LÜTFİ ELVAN DA DİNLEDİ

MHP’li Mevlüt Karakaya, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın da hazır bulunduğu toplantıda, son 15 yılda Adana’nın kamu yatırımlarından aldığı payın azaldığını resmi rakamlarla ifade etti. Karakaya “Adana 2002 yılında 551 milyon lira kamu yatırımı alırken, sonraki yıllarda inanılmaz şekilde düştü ve en son 2017 yılında 1 milyar olarak yansıdı. Şunu da hemen ifade etmek istiyorum; paranın satın alma gücüne göre bir endeksleme yaptığımızda, bunun karşılığının 1 miyar 800 milyon civarında olması gerektiğini de görüyoruz.” diye konuştu.

ZENGİNLİK FİLMLERDE KALDI

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, “Kamu yatırımlarının illere dağılımlarında adaletsizlikler var. Adana bu alanda ilk sırada. Bununla birlikte en son açıklanan TÜİK verilerine göre, göreli yoksullukta 1. sırada Adana yer almıştır. Genç işsizlikte yine 1. sırada olan Adana'dır. Bu haliyle Adana yatırımda sonuncu, yoksullukta birinci. Bir zamanlar, hani o Türk filmlerinin zengin örneği olarak gösterilen Adana, maalesef yatırımsızlıktan, ilgisizlikten, özellikle negatif ayrımcılıktan dolayı ciddi sıkıntılar çeken bir il hâline gelmiştir.” şeklinde konuştu.

Karakaya, Adana’ya yönelik negatif uygulamaların yerini pozitif yaklaşımlara bırakması gerektiğini anlattı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnket

MHP'NİN HÜKÜMETE YAKLAŞIMINI NASIL BULUYORSUNUZ?

OLUMLU!
OLUMSUZ!
KARARSIZIM!
LİDER NE DERSE ODUR!
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber