MHP ALARM ZİLİNİ DUYUYOR

14 Kasım 2017
153 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP’li Yurdakul; “Diyabet konusu, ülkemizde de ciddiyetle ele alınmayı hak edecek boyutlara ulaşmış durumda; ülkemizde sadece son 10 yılda erişkin bireylerdeki diyabet görülme sıklığı yüzde 7’den yüzde 13’e yükselmiş durumda.

DİYABET ÇAĞIMIZIN SORUNU

Yaşam tarzının, fiziki koşullarının, beslenme alışkanlıklarının ve genetik süreçlerin neticesinde günden güne artış gösteren diyabet hastalığı artık çağımızın bir sorunu diyen MHP’li Meclis Sağlık Komisyonu Üyesi Milletvekili Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul; ”Bugün dünyada her 11 kişiden birinde diyabet rahatsızlığı bulunmaktadır. Daha 1980 yılında 108 milyon diyabet hastasının bulunduğu dünyada bugün 422 milyon hasta yaşamaktadır.

Erken tanı ve hastalığın kontrolü eski zamanlara göre daha kolay bir hal almışken sosyal güvenlik sistemimiz, diyabetle ilgili ilaç ve teknik aparatlar konusunda hasta vatandaşlarımıza daha fazla destek sunmalıdır. Bu hastalarımız için sunulan teknik ekipmanların belli bir kısmını karşılayan SGK, hastalıkla mücadele ve vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırmayı sağlayacak tedbirleri sunacak mevzuata kavuşturulmalıdır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu konuda mecliste her türlü mücadeleyi yapıyoruz” dedi.

MHP ALARM ZİLİNİ DUYUYOR

MHP’li Yurdakul; “Diyabet konusu, ülkemizde de ciddiyetle ele alınmayı hak edecek boyutlara ulaşmış durumda; ülkemizde sadece son 10 yılda erişkin bireylerdeki diyabet görülme sıklığı yüzde 7’den yüzde 13’e yükselmiş durumda. Burada bir alarm çalıyor. MHP olarak bunu duyuyor ve buna göre politikalar inşa ediyoruz. Biz, “Koruyucu ve Önleyici Tıp” anlayışını hakim kılmak ve bu yolla daha sağlıklı bir toplum ve mutlu sağlık çalışanlarından oluşan bir sistem tasarladık.

Çok daha önceden önlenebilecek hastalıkların önüne geçerek, yüksek maliyetli ve yıpratıcı tedavi hizmetlerine ihtiyacı büyük oranda sona erdireceğiz. Bu sayede sağlık harcamalarını azaltarak milli kaynaklarımızı da daha verimli bir şekilde kullanılmış olacağız. Bu vesileyle Dünya Diyabet Günü’nde tüm vatandaşlarımıza sağlıklı bir hayat ve huzurlu bir gelecek diliyorum” dedi.

TÜRK MİLLETİNE YAKIŞIR BİR SAĞLIK SİSTEMİ MÜMKÜN

MHP'li Yurdakul; “Türk Milletine yakışır bir sağlık sistemi mümkün. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak hem sağlık çalışanlarını hem de vatandaşlarımızı birlikte memnun eden ve aile hekimlerimizle öncelikle koruyucu sağlık hizmetlerine önem veren, eğitime ve AR-GE çalışmalarına öncelik veren ve her alınacak kararda ilgili tüm tarafları toplayarak onların görüş ve onayını alan ideal bir sağlık sistemini meydana getireceğiz” dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnket

MHP'NİN HÜKÜMETE YAKLAŞIMINI NASIL BULUYORSUNUZ?

OLUMLU!
OLUMSUZ!
KARARSIZIM!
LİDER NE DERSE ODUR!
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber