MHP'li Akçay, Türk Kültür Merkezi'ne yapılan saldırıyı Meclise taşıdı

01 Kasım 2017
108 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay mecliste yaptığı konuşmada Belçika'nın Waterschei kentinde Türk Kültür Merkezine yapılan saldırıyı kınadı. Akçay "Avrupalı yetkililer terör örgütlerini himaye etmekten bir an önce vazgeçmeli, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için gereken önlemleri bir an önce almalıdır." dedi.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Belçika'da Genk şehrine bağlı Waterschei ilçesinde Belçika Türk Federasyonuna bağlı Türk Kültür Merkezine yapılan silahlı saldırıyı meclis gündemine getirdi. Genel Kurulda yaptığı konuşmada saldırıyı kınadığını belirten Akçay "Saldırıda bir yaralımızın olmaması sevindiricidir.Belçika'da yaşayan tüm Türk vatandaşlarına ve Belçika Türk Federasyonuna geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz." dedi.

 

 "MÜNFERİT BİR VAKA OLARAK GÖREMEYİZ" 


Belçika'da Türk Kültür Merkezine yapılan saldırının münferit bir vaka olarak görülemeyeceğini belirten Akçay konuşmasına şöyle devam etti: "Avrupa ülkeleri, Türkiye ve Türk milletine karşı terör eylemleri düzenleyen PKK, FETÖ, DHKP-C gibi terör örgütlerini himaye etmektedirler.

 

Avrupa'da yuvalanan terör örgütleri buralardaki Türk vatandaşlarına ve sivil toplum kuruluşlarına saldırılar düzenlemektedir. Terör örgütlerinin saldırı yapacaklarını açık bir şekilde açıklamalarına rağmen hiçbir güvenlik önleminin alınmadığı da görülmektedir.

 

Avrupalı yetkililer terör örgütlerini himaye etmekten bir an önce vazgeçmeli, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için gereken önlemleri bir an önce almalıdır.

Ayrıca, Belçika'daki saldırının failleri bir an önce yakalanarak adalete teslim edilmelidir." 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnket

MHP'NİN HÜKÜMETE YAKLAŞIMINI NASIL BULUYORSUNUZ?

OLUMLU!
OLUMSUZ!
KARARSIZIM!
LİDER NE DERSE ODUR!
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber